tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Lechia tuż za podium

 
Młodzież przy siatce

Od środy do niedzieli trwała walka o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej kadetów. Drużyna KPS Lechia zajęła czwarte miejsce i nie zakwalifikowała się do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski.
Finał wojewódzki z udziałem pięciu najlepszych drużyn odbył się w Bełchatowie. Lechia zaczęła pechowo. Na początek w środę przegrała z Siatkarzem Wieluń 2:3. Podopieczni trenera Rafała Strawińskiego przegrywali już 0:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. O porażce zadecydowały przede wszystkim błędy własne w tym krótkim secie.
– Możemy żałować, że nie wygraliśmy tego pojedynku – mówi szkoleniowiec. – Rywal był w naszym zasięgu, a – jak się później okazało – ten mecz był decydujący dla rozdziału miejsc na podium.
W drugim spotkaniu lechici pokonali 3:1 Wifamę Łódź, a w następnym ulegli głównemu faworytowi Skrze Bełchatów 0:3. W niedzielę tomaszowianie stali jeszcze przed szansą zajęcia drugiego miej­sca. Musieli tylko pokonać Volley 5 Piotrków Tryb. Niestety, po dobrym początku nadzieje prysnęły. Lechia przegrała 1:3 i wypadła poza podium.
Mistrzem została Skra z kompletem zwycięstw. Drugi był Volley 5, a trzeci Siatkarz. Zwycięzca awansował bezpośrednio do ćwierćfinału mistrzostw Polski, a dwie kolejne drużyny zagrają w 1/8 MPK.
– Najlepsze okazały się zespoły, które od początku ligi były zdecydowanymi faworytami – dodaje trener Strawiński. – Nasza obecność w finale jest niespodzianką i nieźle rokuje na przyszłość. Moi siatkarze to w większości rocznik 1994, czyli walczyli z rywalami starszymi. Ale przy tym nabierali doświadczenia. Uwa­żam, że w kolejnym sezonie na pewno staniemy na podium.
Kadeci Lechii to: Patryk Kucharski, Jędrzej Wilkoński, Artur Wilanowski, Bartłomiej Zakonnik, Konrad Stefaniak, Bartosz Grad, Bartłomiej Krzanowski – libero oraz Michał Gałka, Maciej Jedwabny, Jakub Owczarek, Piotr Leśniewski, Piotr Łaski, Marek Rybak i Patryk Wójciak. Kierownik zespołu Andrzej Zając.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator