tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Lechia druga

 
Najmłodsi przy siatce

Do rywalizacji o mistrzostwo woj. łódzkiego w piłce siatkowej młodzików przystąpiło 13 zespołów. Lechia wystawiła dwie drużyny, które radzą sobie dobrze. Przed świętami obie zagrały
w grupie najsilniejszej. Pierwsza drużyna zajęła drugie miejsca, a drugi zespół spadł do grupy B.
Turnieje eliminacyjne rozstawiły zespoły w trzech grupach. Teraz po każdym turnieju klasyfikacyjnym (zaplanowano siedem) następuje roszada ? najlepszy zespół awansuje, a najsłabszy zostaje zdegradowany.
Przed świętami w Tomaszowie rozegrany został piąty turniej grupy najsilniejszej, w której pierwszy raz w tym sezonie grały obie drużyny Lechii. Wcześniej w czwartym turnieju młodzicy z Lechii II sprawili ogromną niespodziankę, awansując do grupy A. Tym razem jednak w roli gospodarzy niewiele mieli do powiedzenia.
Tomaszowski turniej był bez niespodzianek. Po raz piąty najlepsza okazała Wifama Łódź, która wygrała wszystkie mecze po 2:0. Druga była Lechia I z dwoma zwycięstwami. Podopieczni trenera Krzysztofa Włoska pokonali po 2:0 kolegów z drugiej drużyny i Juvenię Rawa Maz.
Barw Lechii bronili: Patryk Bogusz, Adam Kącki, Piotr Koziołek, Krzysztof Kaluszka, Daniel Reszka, Michał Fałek oraz Dominik Leśniewski i Oskar Mrowiński.
Druga ekipa lechitów pod wodzą trenera Rafała Strawińskiego na koniec uległa Juvenii 0:2.
W tym zespole grali: Adam Piekarz, Damian Migała, Daniel Życzyński, Szymon Madzio, Bartek Pająk, Jakub Iskierka, Piotr Biedal, Kacper Sulma, Konrad Zdonek, Bartek Konewka, Filip Tyczyński, Marcel Goździk i Michał Lechowski.
W klasyfikacji punktowej prowadzi Wifama z dorobkiem 65 punktów. Lechia I zgromadziła 60 pkt i jest druga. Dalsza kolejność: 3. Juvenia 55, 4. Skra I Bełchatów 47, 5. Siatkarz Wieluń 43, 6. UKS MG 13 Łódź 38, 7. Lechia II 35.
Szósty turniej już 5 stycznia. Grupa najsilniejsza zagra w Bełchatowie. Lechia II w grupie B grać będzie z Piotrkowie.
***
W połowie grudnia w hali sportowej ZSP nr 2 w Tomaszowie odbył się finałowy turniej rozgrywek piłki siatkowej chłopców ?Szukamy siatkarskich talentów? o puchar prezesa KS Lechia. Imprezie patronowali prezydent miasta i starosta tomaszowski.
Wcześniej odbyły się dwa turnieje eliminacyjne, w których uczestniczyli młodzi siatkarze z jedenastu gimnazjów z terenu miasta i okolicznych gmin. W zawodach nie mogli brać udziału zawodnicy zarejestrowani w PZPS. Do finałowych zmagań dotarły 24 zespoły.
Najlepszą okazała się reprezentacja Gimnazjum w Wiadernie. Drugie miejsce zajęła pierwsza drużyna Gimnazjum w Rzeczycy, a trzecie Gimnazjum w Lubochni. Czwarta była Rzeczyca II, piąte Gimnazjum nr 8 w Tomaszowie, a szóste Gimnazjum w Komorowie.
Celem rozgrywek była popularyzacja gry w piłkę siatkową, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz udział w zdrowej, sportowej rywalizacji. Szkoły uczestniczące we wszystkich etapach zawodów otrzymały od organizatora sprzęt sportowy (siatkę i piłki). Dla wszystkich uczestników były koszulki z logo Lechii i herbem powiatu. Trzy najlepsze zespoły zostały wyróżnione pucharami i nagrodami.
Na zakończenie imprezy trenerzy Lechii zaprosili 26 chłopców do nowo utworzonej grupy treningowej. Zajęcia dwa razy w tygodniu będą prowadzić Kamil Czapnik i Andrzej Zając.
Turniej był współfinansowany przez starostwo w Tomaszowie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator