tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Lato w teatrze - pomysł na wakacje

 

Miejski Ośrodek Kultury, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kolejny rok z rzędu weźmie udział w ogólnopolskim programie "Lato w teatrze?, którego koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W jego ramach zostaną zorganizowane bezpłatne dwutygodniowe (29 lipca - 13 sierpnia) półkolonie teatralne dla dzieci i młodzieży spędzającej wakacje w miejscu zamieszkania.
- Podczas warsztatów organizowanych w trakcie półkolonii będziemy pracować nad przygotowaniem spektaklu, którego tematem naczelnym będzie tolerancja oraz przełamywanie stereotypów. Na zajęciach uczestnicy zapoznają się też z teatralnymi środkami wyrazu, sposobami wykorzystania multimediów oraz przestrzeni naturalnej w działaniach teatralnych - wiele działań podejmować będziemy na miejskich podwórkach, a także sposobem funkcjonowania koloru w kulturze - wyjaśnia Anna Nowak, instruktorka teatralna w MOK, autorka i koordynatorka projektu "Lato w teatrze".
Sześciogodzinne zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w czterech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej oraz dziennikarsko-promocyjnej. Trzy pierwsze grupy przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-13 lat, do dziennikarskiej może się zgłaszać młodzież od 14 do 17 lat. Każda z grup skupi się na określonych zadaniach. Grupa aktorska, pracując nad przygotowaniem spektaklu, pozna wybrane aspekty warsztatu aktorskiego. Grupa scenograficzno-kostiumowa skupi się na formach street artu, stworzy scenografię i kostiumy do spektaklu, który pokazany zostanie na jednym z miejskich podwórek. Na zajęciach grupy muzycznej odbywać się będą ćwiczenia emisyjne, umuzykalniające i rytmiczne. Ich efektem będzie przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu. Program grupy dziennikarsko-promocyjnej będzie łączył warsztaty pisania tekstów związanych z teatrem (recenzja, wywiad, reportaż, prowadzenie bloga, przygotowanie programu spektaklu), zajęcia z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych oraz wybranych technik promocji spektaklu (niestandardowe formy promocji, takie jak np. flash mob, happening).
Dla dzieci, które jeszcze nie uczestniczyły w projekcie "Lato w teatrze" (a także ich rodziców bądź opiekunów), MOK organizuje warsztaty, które przybliżą im jego specyfikę. Najbliższe odbędą się 17 i 18 czerwca (poniedziałek, wtorek) o godz. 18.00, a kolejne 26 czerwca o godz. 17.00.
Więcej informacji na temat warsztatów i półkolonii można uzyskać w MOK u koordynatorki projektu "Lato w teatrze" Anny Nowak.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator