SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...

Sport

LKS w końcu wygrał

W piotrkowskiej klasie okręgowej

W sobotę w piotrkowskiej klasie okręgowej rozegrana została 26 kolejka. Nasze drużyny zagrały w kratkę. O zwycięstwo pokusił się tylko LKS, pokonując wyżej notowanego rywala.
LKS Lubochnia ? LKS Mierzyn 2:1 (0:1), gole: Krześniewski (55 karny), M. Seliga (90) ? Jagiełło (17).
LKS: Tomasz Kaczor ? Tomasz Seliga, Bartłomiej Brandeburski, Piotr Brandeburski, Tomasz Michałowski ? Kamil Seliga, Michał Seliga, Arkadiusz Ambrozik (Tomasz Krześniewski), Damian Chmielewski ? Łukasz Głowacki, Krystian Goździk (Marcin Szczepański).
Mecz zaczął się niezbyt dobrze dla lubochnian. Od początku to goście mieli przewagę. Atakowali agresywnie i już w dziesiątej minucie mieli okazję do strzelenia gola, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Frontalny atak przyniósł mierzynianom sukces. Po ładnej akcji zespołowej Jagiełło zdobył bramkę. Gospodarze ruszyli do odrabiana straty i dość szybko stworzyli niezłą sytuację. Kamil Seliga minął bramkarza i strzelił do pustej, ale obrońca zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.
Po przerwie przewaga gospodarzy wzrosła. Ich stały napór zaskutkował w końcu faulem na K. Selidze, za który arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Krześniewski. Przy remisie obraz gry się nie zmienił. Lubochnianie nadal atakowali, co przyniosło im efekt w ostatniej minucie meczu. Po wrzutce w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Michal Seliga i wepchnął piłkę do siatki, dając swej drużynie upragnione zwycięstwo.
Kawaleria Tomaszów ? GUKS Gorzkowice 1:2 (0:2), gole: Gutman (71) ? Flaszka (11 karny), Librowski (32).
WKS: Łukasz Dominiczak ? Jakub Bogusz (Paweł Kompa), Krzysztof Krawczyk, Krystian Bożyk, Łukasz Lewandowski
? Piotr Jaszczyk (Łukasz Fangrat), Wojciech Bogusz, Sebastian Nowak, Dominik Grabowski ? Kamil Tomasik (Adam Nowicki), Tomasz Stańczyk (Łukasz Gutman). Trener Jakub Szkopiński.
***
Pozostałe mecze 26 kolejki: LKS Wola Krzysztoporska ? KS Poświętne 1:2 (0:1), Świt Kamieńsk ? Szczerbiec Wolbórz 0:4 (0:1), Ceramika Opoczno
? LUKS Gomunice 6:0 (2:0), LKS Czarnocin ? Astoria Szczerców 1:5 (0:2), Grabka Grabica ? Zjednoczeni Gmina Bełchatów 1:0 (0:0), Gerlach Drzewica ? Polonia Piotrków 1:2 (1:1), zaległy Wola Krzysztoporska ? Czarnocin 5:2 (2:1).