tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Krwiodawstwo w Łazisku

 

Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łazisku zorganizowali w niedzielę, 14 kwietnia w godzinach 10.00-12.30 akcję honorowego oddawania krwi. Na spotkanie z krwiodawcami do Domu Ludowego przyjechała pięcioosobowa ekipa medyczna ze stacji krwiodawstwa w Tomaszowie, pod kierunkiem dra Artura Kowalczyka.
Chęć oddania najcenniejszego leku do ratowania życia zgłosiło wiele osób: miejscowi strażacy, mieszkańcy wsi oraz mieszkańcy gminy spoza Łaziska. Część z nich przyszła z dziećmi, by na miejscu deklarować bezpłatne przekazanie swojej krwi na potrzeby lecznictwa. Postanowili na własnym przykładzie pokazać swoim pociechom, na czym polega krwiodawstwo i zaszczepić w nich chęć udzielania pomocy, kiedy tylko dotrze do nich hasło ?ratunek?.
Nie wszystkim zdrowie dopisało. Lekarz zdecydował, że personel medyczny obsłuży tego dnia tylko jedną kobietę i dwudziestu dwu mężczyzn. Razem przetoczyli prawie 10,5 litra krwi. Pań było kilka, lecz nie mogły poddać się zabiegowi oddania krwi, ze względu na niedyspozycje zdrowotne.
Strażacy z Łaziska podobne akcje organizują systematycznie od 2010 roku. Inicjatywa cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego w tym roku planują kolejne spotkania w Domu Ludowym. Organizatorzy dziękują za liczny udział wszystkim, którzy wspierają honorowe krwiodaw-stwo i zapraszają na kolejne.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (1187) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator