tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

Sprzedam Szczeniaki Amstaff ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Krwiodawcy nie zawodzą

 

W niedzielę, 14 marca w Lubochni odbyła się otwarta akcja pobierania krwi. Oddało ją 10 osób, co przyniosło 4,5 l cennego leku. Zorganizowanie akcji w siedzibie lokalnej OSP możliwe było dzięki niezawodnej pomocy Gustawa Grada. Wsparli ją także Anna i Grzegorz Kaczmarczykowie, właściciele hurtowi z ul. Głównej, którzy przekazali świeże owoce dla krwiodawców.
Znakomitym efektem zakończyła się trzecia w tym roku szkolnym akcja oddawania krwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. 15 marca pobito rekord. Zgłosiły się 83 osoby, krew oddało 76, co dało wynik 34,2 l.
- Jak zwykle było bardzo dużo chętnych, w tym dziewcząt. Na uwagę zasługuje udział młodzieży klas drugich, którzy dopiero skończyli 18 lat. W akcji uczestniczyło też dwoje nauczycieli - Dariusz Piotrowski i ja - podsumowuje szefowa szkolnego klubu HDK PCK Beata Burzyńska. - Dzięki sympatycznej ekipie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi panowała miła atmosfera. Wiedzieli, że u nas jest zawsze dużo chętnych i przyjechali w składzie dziesięcioosobowym! Oddawanie krwi odbywało się na czterech stanowiskach i trwało aż 5 godzin.
Podczas akcji zorganizowanej 22 września krwiodawcy z samochodówki oddali 27,9 l krwi. 8 grudnia - 28,7 l. Łącznie z poniedziałkowym wynikiem, daje to w sumie 92,8 l w bieżącym roku szkolnym.


wk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator