tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Kres budowlanki

 
Wielomiesięczny horror dobiega końca. Minister edukacji pismem z 6 maja br. uchylił w całości postanowienie Kuratorium Oświaty w Łodzi w sprawie negatywnej opinii co do likwidacji Zespołu Ponadgimanzajalnych Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, czyli budowlanki.

Jednocześnie minister umorzył postępowanie w sprawie likwidacji szkoły wskazując, że - w myśl obowiązujących aktualnie przepisów - Kuratorium Oświaty nie jest władne do wydawania oceny w sprawie likwidacji szkoły, decyzja ministerstwa odnosi się zatem wyłącznie do kwestii formalnoprawnych, a nie do merytorycznych zarzutów podnoszonych przez kuratorium. Nie ma to już żadnego znaczenia. Decyzja ministra oznacza kres sytuacji, w której nikt nie wiedział, co dalej będzie się działo ze szkołą, jej uczniami i pracownikami.
Jednak, jak nam powiedział starosta Piotr Kagankiewicz, uchwała Rady Powiatu w sprawie likwidacji szkoły będzie podjęta dopiero pod koniec czerwca. Kuratorium Oświaty musi bowiem ponownie? wydać opinię w sprawie, muszą ją ponownie wydać związki zawodowe. W zaistniałej sytuacji są to już tylko czysto formalne zabiegi.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator