tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Końska dawka? informacji

 
Z satelitą do skansenu

Skansenu Rzeki Pilicy, będącego jedną z bardziej znanych atrakcji turystycznych woj. łódzkiego, nie mogło zabraknąć na przebiegającym przez nie Łódzkim Szlaku Konnym. Tworzony od dwóch lat szlak powstaje w ramach unijnego projektu ?Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego?, którego beneficjentem jest województwo łódzkie. Będzie to najdłuższa w Europie, bo licząca ponad 1.800 km, trasa przeznaczona dla miłośników turystyki konnej i aktywnej. Umożliwi im ona dostęp do ponad 200 ośrodków jeździeckich i ponad tysiąca atrakcyjnych turystycznie miejsc. Na trasie powstanie m.in. 21 miejsc postojowych dla koni i jeźdźców oraz 30 punktów informacji turystycznej oraz monitorowania ruchu turystycznego. Jeden z tych punktów został zlokalizowany właśnie w tomaszowskim skansenie. Na podstawie porozumienia zawartego z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi nadpilicka placówka udostępniła na ten cel niedawno pozyskaną i pieczołowicie odrestaurowaną zabytkową wartownię. Ocalona przed zniszczeniem trafiła do skansenu, by ostatecznie posłużyć do ulokowania użyczonych nieodpłatnie w ramach wspomnianego projektu nowoczesnych urządzeń multimedialnych i monitorujących.
Większość z tego wyposażenia trafiła do skansenowego punktu w miniony wtorek. Na odznaczający się najwyższą klasą zestaw złożyły się m.in.: urządzenie wielofunkcyjne (kopiarka, drukarka i skaner), drukarka kolorowa, komputer stacjonarny i laptop z dostępem do Internetu, telefon internetowy, a także ładowarka z możliwością jednoczesnego podłączenia telefonów komórkowych aż 12 różnych marek. Korzystający z tego punktu będzie mógł również podpiąć do Internetu własny komputer. Tak bogaty i nowoczesny zestaw umożliwi turyście dokładne poznanie całego szlaku i znajdujących się na nim atrakcji w celu odpowiedniego zaplanowania podróży i wydrukowania osobnego folderu. W najbliższym czasie tomaszowski punkt wzbogaci się także o urządzenia GPS umożliwiające dzięki nawigacji satelitarnej zlokalizowanie jeźdźca i konia na szlaku.
Skansen Rzeki Pilicy udostępni na początku lipca swój ?koński? punkt informacyjny turystom - nie tylko konnym. Będzie on czynny w godzinach pracy skansenu, również w soboty i niedziele. A przed bramą skansenu już czeka koniowiąz?


K.A.   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1093) z dnia 1 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator