tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Kluby Żonkila pamiętały o chorych

 Tak uczniowie Gim. nr 2 zabawiali mieszkańców DPS-u na ul. Jana Pawła II.


11 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Chorego ustanowiony w 1992 roku
przez papieża Jana Pawła II. O starszych, chorych i często samotnych mieszkańcach domów pomocy społecznej nie zapomnieli też członkowie szkolnych i przedszkolnych Klubów Żonkila działających przy tomaszowskich placówkach oświatowych. W środę, 10 lutego uczniowie z Gimnazjum nr 2, samochodówki, SP nr 1 i 14 oraz przedszkolaki z „dwójki”, „ósemki”, „siedemnastki” i „dwudziestki” biorący udział w kampanii społecznej „Pola nadziei” odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Jana Pawła II, by wnieść w ich życie trochę dziecięcej radości.
Starsi uczniowie zaprezentowali spektakl zatytułowany „Pochwała miłości” przygotowany z myślą o nachodzących walentynkach, natomiast przedszkolaki obdarowały mieszkańców DPS-u własnoręcznie wykonanymi serduszkami. Spotkanie zakończył poczęstunek złożony z wypieków przyniesionych przez wolontariuszy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, m.in. ze starostwa oraz koordynator akcji „Pola nadziei” ks. Grzegorz Chirk.

***
Uczniowie klasy IIIe z SP nr 12 z wychowawczynią Bożeną Tokarek oraz uczniowie kl. II b-ch z II LO w ramach akcji „Pola nadziei” 11 lutego odwiedzili pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ulicy Niskiej. Okazją do spotkania był Dzień Chorego połączony z walentynkami.
Podczas wizyty odbył się koncert piosenek z dawnych lat. Miłym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez młodzież z II LO.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator