tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Karateka po raz pierwszy - Sportowiec roku 2009

 
Sportowiec roku powiatu tomaszowskiego wybrany. To był już 19 plebiscyt TIT

Podsumowany został plebiscyt Tomaszowskiego Informatora Tygodniowego na najpopularniejszego, najlepszego sportowca powiatu tomaszowskiego w 2009 roku. Zwyciężył Łukasz Czechowicz z Sekcji Karate Bonsai w UKS Dwójka.
Przed rokiem Czechowicz był drugi.
Tegoroczny plebiscyt czwarty raz odbył się pod wspólnym patronatem starosty tomaszowskiego Piotra Kagankiewicza i prezydenta miasta Rafała Zagozdona. Przed sześcioma laty, po dwunastu edycjach naszej akcji, w której wybieraliśmy tylko spośród sportowców Tomaszowa, zmieniliśmy formułę i wyszliśmy poza rogatki miasta.
Najpopularniejszych – najlepszych sportowców powiatu tomaszowskiego poznaliśmy w miniony piątek. Podsumowanie plebiscytu odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Spotkali się sportowcy i ich trenerzy, władze powiatu i miasta oraz sponsorzy, czyli wszyscy, bez których plebiscytowa zabawa nie miałaby racji bytu.
Piątkowe spotkanie otworzył redaktor naczelny TIT. Jacek Mrozowicz powital sportowców i ich gości oraz przedstawił sponsorów tegorocznego plebiscytu.
Kluby i organizacje sportowe zgłosiły do naszej zabawy 46 kandydatów reprezentujących 11 klubów (jeden był niezrzeszony) i 15 dyscyplin sportowych.

Sylwetki kandydatów wraz ze zdjęciami przedstawiliśmy w świątecznym numerze naszej gazety, a później jeszcze przypominaliśmy.
Do naszej redakcji dotarło ponad 7100 kuponów (blisko 2000 więcej niż przed rokiem), z których około 500 było nieważnych (np. wpisano tylko jednego lub dwóch kandydatów, nazwiska powtarzały się lub brakowało danych głosującego). W sumie nasi czytelnicy rozdzielili prawie 230 tysięcy punktów. Głosowano na wszystkich kandydatów. W niektórych przypadkach różnice między rywalami wyniosły zaledwie kilka „oczek”.
Najpopularniejszym sportowcem powiatu w 2009 okazał się karateka Łukasz Czechowicz. Zawodnik SK Bonsai w UKS Dwójka jest wicemistrzem Polski oraz brązowym medalistą w drużynie mistrzostw Polski juniorów karate WKF, wicemistrzem kraju indywidualnie i drużynowo w karate shotokan. Uczestniczył w mistrzostwach świata w Austrii. Od początku kariery jego trenerem jest Paweł Walczak.
Zwycięzca uzyskał 14298 punktów
i wyprzedził kolejnego rywala o blisko 6000 „oczek”. Tak ogromnej przewagi w naszej zabawie jeszcze nigdy nie było. To nie pierwszy sukces Czechowicza w naszym plebiscycie. Łukasz w ubiegłym roku zajął drugie miejsce, tuż za kolarką Dorotą Warczyk. Karateka „stał jeszcze na podium” w 2002 roku. Wtedy drugie miejsce zajęła Marta Wójciak, również ustępując Warczyk.
Zwycięzca otrzymał okazały puchar z rąk starosty Piotra Kagankiewicza i prezydenta Rafała Zagozdona, a 42-calowy telewizor wręczył mu Ireneusz Gliszczyński, przedstawiciel głównego sponsora, czyli Ceramiki Paradyż.
Drugie miejsce zajęła Monika Płuciennik z MUKS Dargfil, która uzbierała 8346 pkt. To półfinalistka mistrzostw Polski w siatkówce w kategorii juniorek i kadetek, była mistrzyni Polski młodziczek, reprezentantka woj. łódzkiego. Siatkarka nagrodzona została rejsem jachtem po Morzu Środziemnym. Nagrodę wręczyła jej Małgorzata Galach ze spółki Ezbud-Interster.
Na trzecim miejscu znalazł się Kamil Szymczak z KP RKS Lechia 1923 z wynikiem 7915 pkt. Kamil jest najlepszym pomocnikiem drużyny seniorów – aktualnego lidera klasy okręgowej, najskuteczniejszym strzelcem w rundzie jesiennej, w której zdobył 13 goli. Piłkarz otrzymał kamerę cyfrową. Wręcz mu ją Marian Borysławski, prezes spółki Rembor.
Kamerę cyfrową od spółki Joka otrzymała też czwarta Katarzyna Ogłuszka z Klubu Sportowego Aster, która miała 7598 pkt. W pierwszej dziesiątce znaleźli się ponadto: 5. bilardzista Adam Skoneczny (Duet Lipiński Dachy) – 7356. Nagrodę od Tomaszowskiej Fabryki Filców Technicznych odebrała jego żona Dominka, 6. kolarz Dawid Janecki (LLK Start) – 7137, sponsor Kaza-Bud I spółka jawna, 7. koszykarka Daria Jóźwik (IUKS Lider) – 7030, sponsor Roldrob SA, 8. piłkarka Małgorzata Kamocka (MUKS Dargfil) – 6994, sponsor OIS Audax spółka z o.o.,
9. panczenistka Aleksandra Dębowska (KS Pilica) – 6842. W jej imieniu nagrodę z rąk dyrektora Jan Śnioszka ze spółki Ice Full odebrała mama Agnieszka, 10. Michał Przednówek (niezrzeszony), trójbój siłowy – 6704, upominek od Zakładów Graficznych Momag SA.
Druga dziesiątka plebiscytowa:
11. Marlena Sobolewska (MUKS Dargfil), siatkówka – 6658, 12. Mariusz Skoneczny (Duet Lipiński Dachy) – 6635,
13. Piotr Ostrowski (Duet Lipiński Dachy) – 6350, 14. Magdalena Kapała (MUKS Dargfil), piłka nożna – 5040,
15. Natalia Gajewska (KS Aster) – 4754, 16. Małgorzata Jakóbczyk (IUKS Lider) – 4684, 17. Artur Dębiec (UKS Trójka), piłka nożna – 4494, 18. Michał Czarnecki (Duet Lipiński Dachy) – 4060, 19. Szymon Milczarek (UKS Trójka) – 4022,
20. Izabela Ogórek (Młodzieżowy Klun Sportowy), lekkoatletyka – 3999.
W honorowej loży trenerów zasiedli tym razem Paweł Walczak (Bonsai), Krzysztof Filipowicz (Dargfil) i Krzysztof Pawłowski (Lechia). Otrzymali upominki od prezydenta miasta i starosty.
Spotkanie plebiscytowe odbyło się w miłej atmosferze, choć wyniki głosowania zaskoczyły wielu zebranych. – Z pewnością plebiscyt nie do końca odzwierciedla wyniki sportowej rywalizacji naszych reprezentantów, ale z pewnością pokazuje nowe trendy, pokazuje, jak bardzo zmienia się tomaszowski sport – mówił w swym wystąpieniu prezydent Zagozdon. – Wiodące od lat dyscypliny trzymają się jeszcze dzielnie, ale nowe sporty wdarły się na nasze areny przebojem i zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością. Dlatego ich przedstawiciele zdobywają wiele głosów i są wysoko klasyfikowani. Możemy się tylko cieszyć, że mamy tylu sportowców, którzy w ubiegłym roku zdobyli medale mistrzostw Polski.
– Gratuluję wszystkim laureatom, a w szczególności zwycięzcy. Ale w tym plebiscycie nie ma przegranych. Wszyscy, którzy się tu znaleźli, zasługują na wielkie słowa uznania – powiedział starosta Kagankiewicz. – Cieszę się dodatkowo, że zwyciężył mieszkaniec gminy Lubochnia, bo to również moja gmina.
Z wyników plebiscytu bardzo zadowolony jest trener SK Bonsai. – Choć to plebiscyt lokalny, to dla nas jest bardzo ważny, szczególnie w aspekcie promocji – twierdzi Paweł Walczak. – To pierwsze zwycięstwo przedstawiciela karate i z całą pewnością wzrośnie prestiż naszej dyscypliny, a być może przełoży się to na większe zainteresowanie i więcej młodych ludzi zechce trenować karate.
Po części oficjalnej przyszedł czas na „smaczniejsze” zajęcia. Na salę wjechał tort przygotowany przez cukiernię Lecha Birskiego. Przy słodyczach, kawie i herbacie można było podyskutować o wynikach plebiscytu i całym tomaszowskim sporcie.


Od autora: Wyniki plebiscytu jak zwykle wzbudziły kontrowersję. Oczywiście, trzeba się zgodzić z tym, że plebiscyt nie odzwierciedla ubiegłorocznych dokonań. Taka jednak była wola czytelników. Wybieramy przecież nie tylko najlepszego, ale przede wszystkim najpopularniejszego sportowca powiatu, bo taka jest idea plebiscytu.
W pierwszej dziesiątce po połowie mamy seniorów i młodzież. Siłą rzeczy ci drudzy są popularni w swoich środowiskach, a także w szkołach, stąd duża liczba oddanych głosów. Ale starsi sportowcy również mają swoich fanów i są wysoko notowani. Przewaga zwycięzcy nad innymi laureatami z pewnością jest zaskakująca, a widać, że młodzież jak chce, to potrafi.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator