tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Kąpiel ciągle zakazana

 

Niebawem minie miesiąc, gdy sanepid wprowadził zakaz kąpieli w Zalewie Sulejowskim i Pilicy. Niestety, wygląda na to, że ten sezon dla amatorów pływania jest już stracony.
W ostatnim komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie informuje, że na terenie powiatu tomaszowskiego we wszystkich kąpieliska i miejscach zwyczajowo wykorzystywanych do kąpieli, z których pobierane są próbki do badania, woda nie spełnia norm czystości.
W naszej części zbiornika woda jest mętna, ma dziwną barwę i śmierdzi. A wszystko za sprawą zakwitu sinic i innych glonów. Zamknięte są kąpieliska w Borkach i Smardzewicach. Nie wolno kapać się koło pól namiotowych w Karolinowie i Treście. Brudna woda wypływa przez zaporę. W Tomaszowie Pilica jest zielonkawa od glonów i się pieni. Ale sinice to jeden problem. Drugim jest zanieczyszczenie bakteriologiczne (stwierdzono obecność paciorkowców kałowych). Dlatego kąpielisko na przystani OSiR przy ul. PCK jest zamknięte.
Zakaz kąpieli obowiązuje na prawie całym zalewie. Pływać można tylko w rejonie Barkowic Mokrych, ale i tam woda nie jest zbyt czysta i zakaz jest blisko. Sanepid piotrkowski przeprowadza badania co dwa tygodnie i wkrótce będzie komunikat. Nie wolno też się kapać na terenie powiatu opoczyńskiego (koło Zarzęcina).


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 32 (1047) z dnia 13 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator