tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Kanalizacja w Szczęśliwej

 
Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej oszczędzi drzewa na ulicy Szczęśliwej, na odcinku od Popiełuszki do Spalskiej.

Gdy tylko puszczą mrozy, ruszą rozpoczęte już prace ziemne na ul. Szczęśliwej. O kanalizacji sanitarnej na tym odcinku mówiło się już od dawna. Problem był jednak z wybraniem wariantu. Tańszy zakładał ułożenie rur wzdłuż pasa drzew. Zakładano, że „pod piłę” pójdzie ich aż sześćdziesiąt. Niektórzy mieszkańcy nie mogli się z tym zgodzić. - Szkoda byłoby zieleni - mówiła jedna z kobiet.
Inni zaznaczali, że te drzewa, to raczej mało estetyczne krzaki i należałoby je, choć po jednej stronie, wyciąć, a w ich miejsce położyć chodnik, którego na tym odcinku Szczęśliwej nie ma.
Nigdy jednak do Urzędu Miasta nie wpłynął wniosek o wycinkę, a ZGWK podjął decyzję, że inwestycja będzie droższa i wykonana pod asfaltową ulicą. Za około 900 tysięcy złotych wykona ją firma z Piotrkowa. Pierwsze prace już ruszyły, przerwał je atak zimy. Inwestycję rozpoczęto od „końca”, czyli od ul. Spalskiej, w której zostało podłączenie do sieci. Pozwoli to na szybsze, zanim jeszcze zakończone zostaną prace, przyłączenie się nowych klientów. Całość, wraz z uzupełnieniem wyciętej asfaltowej nawierzchni, ma zostać zakończona do maja. Nitka kanalizacyjna będzie kładziona dalej w stronę ulic Chopina i Garbarskiej.
Na swoją szansę liczą również mieszkańcy ul. Koszykowej, którzy już od wielu lat narzekają na nawierzchnię i brak sanitariatów. Niestety, będą musieli jeszcze poczekać, gdyż radni miejscy nie wpisali ulicy ani na listę inwestycji, ani remontów.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator