tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Kajakiem i rowerem

 
Poznaj Pilicę i Nadpilicze

Turystyka kajakowa na Pilicy rozwija się coraz prężniej. Niedawno zakończył się cykl spływów pod hasłem "Skarby znad Pilicy i jej dorzecza, czyli weekendowe wycieczki kajakowe w dziedzictwo przeszłości", a już Klub Sportowy Amber wspólnie ze starostwem i Ośrodkiem Wypoczynkowym Przystań szykują następne wielkie imprezy.
IV Ogólnopolski Rajd Kajakowo-Rowerowy "Pilica - rzeka, która łączy" odbędzie się 15 i 16 czerwca. Od uczestników wymagany jest tylko własny rower (organizatorzy mają ograniczaną liczbę pojazdów). Pozostały sprzęt zapewnia organizator. Celem imprezy jest upowszechnianie i promocja szlaku kajakowo-rowerowego na trasie Smardzewice - Tomaszów - Spała - Inowłódz.
W sobotę od 10.00 do 14.00 uczestnicy przejadą rowerami Tomaszowską Okrąglicę. Zwiedzą: Podziemną Trasę Groty Nagórzyckie, elektrownię wodną w Smardzewicach, Ośrodek Hodowli Żubrów, Niebieskie Żródła i Skansen Rzeki Pilicy.
O 15.30 rozpocznie się spływ Pilicą ze Smardzewic do Tomaszowa. Wieczorem na przystani będą konkursy i zabawy, a później ognisko.
W niedzielę na godz. 9.30 zaplanowany jest pokaz ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedmedycznej (akcja bezpieczne wakacje), przygotowany przez tomaszowski WOPR. Od 10.00 będzie rywalizacja w slalomie kajakowym, a około 11.00 kajakarze ruszą Pilicą do Inowłodza, gdzie na zakończenie zwiedzą odrestaurowane ruiny zamku królewskiego Kazimierza Wielkiego.
Zgłoszenia uczestnictwa w rajdzie przyjmowane są do 15 czerwca na adres: biuro@amberklub.pl. Wpisowe 15 zł. Uczestnicy mają zagwarnatowane gorące posiłki, miejsce w kajaku, transport sprzętu, materiały promocyjne i ubezpieczenie NNW.

Noc świętojańska
Klub Amber jest też organizatorem spływu pod nazwą "VI Noc świętojańska w kajaku". Impreza odbędzie się od 21 do 23 czerwca z główną bazą w ośrodku YMCA w Kurnędzu koło Sulejowa.
Kajakarze w sobotę pokonają Luciążę z Milejowa do Murowańca, a w niedzielę Pilicę na odcinku Trzy Morgi - Sulejów. Niedzielny spływ podzielony jest na dwa etapy. Drugi, z pochodniami, rozpocznie się o godz. 18.00. Zakończenie na festynie organizowanym przez MOK w Sulejowie z okazji Dni Sulejowa oraz nocy świętojańskiej.
Zgłoszenia e-mailowe na karcie zgłoszeń do 19 czerwca na adres: msuszka@wp.pl.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator