tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Juniorzy blisko finału

 
Młodzież przy siatce

Rozgrywki w wojewódzkiej lidze juniorów w piłce siatkowej wchodzą w decydującą fazę. W miniony weekend rozegrane zostały pierwsze turnieje półfinałowe, w których zagrały dwie drużyny z Tomaszowa. Obie wypadły dobrze i mają duże szanse na grę w finale.
Wiking trafił do grupy A, która pierwszy turniej rozegrała w Bełchatowie. Tomaszowianie zaczęli rozgrywki bardzo udanie od zwycięstwa 3:0 nad Bzurą I Ozorków. ? Zagraliśmy bardzo dobry mecz i wzięliśmy srogi rewanż na rywalach, z którymi w rundzie zasadniczej przegraliśmy dwukrotnie. To zwycięstwo uchyliło nam furtkę do finału. Teraz pozostaje ją tylko szeroko otworzyć ? mówi trener Tomasz Migała.
W drugim pojedynku wikingowie ulegli 0:3 Skrze Bełchatów, ale nie było to starcie jednostronne. Nasi siatkarze głównemu faworytowi rozgrywek stawili silny opór i nawet byli blisko wygrania seta.
Na koniec Wiking po zaciętym boju pokonał Wifamę Łódź 3:2. Tomaszowianie wygrali pierwszą partię, by dwie następne przegrać. Na szczęście nie poddali się. Zebrali się do walki i dwa kolejne sety należały do nich.
Tabela:
1. Skra I 3 6 9-0
2. Wiking 3 5 6:5
3. Bzura 3 4 3:8
4. Wifama I 3 3 4:9
Skład Wikinga: Wojciech Puścian, Wiktor Musiał, Igor Mirowski, Jakub Owczarek, Michał Gorzeń, Kacper Turowski, Jakub Porczyk ? libero. Na zmiany wchodzili: Konrad Goździk, Kamil Kosz, Mateusz Wilk, Mateusz Witkowski i Wojciech Dębiec. Trenerem zespołu jest Tomasz Migała, a kierownikiem Jan Lisicki.
Następny turniej odbędzie się w weekend w Ozorkowie. Wiking zagra jeden mecz w sobotę i dwa w niedzielę.
Grupa B grała w Łodzi. Lechia wygrała dwa mecze. Pokonała Siatkarza Wieluń 3:1 i UKS MG 13 Łódź 3:2. W trzecim pojedynku po dramatycznym boju uległa drugiej ekipie Skry Bełchatów. W tie-breaku tomaszowianie prowadzili już 8:2, a przegrali do 13.
Barw Lechii bronili: Patryk Kucharski, Jakub Peliński, Konrad Stefaniak, Maciej Jedwabny, Jakub Krawczyk, Rafał Olczyk i Daniel Gaj ? libero, a na zmiany wchodził Mateusz Adamczyk, Michał Gałka, Bartek Mendel i Paweł Gajek. Trener Rafał Strawiński.
Tabela:
1. Skra II 3 6 9-3
2. Lechia 3 5 9:6
3. Siatkarz 3 4 4:8
4. UKS MG 13 3 3 4:9
Drugi turniej półfinałowy odbędzie się 14 i 15 stycznia. Gospodarzem będzie bełchatowska Skra II. Lechitom do awansu do finału wystarczą dwa zwycięstwa, a przy dobrym układzie nawet jedno.
Może się tak ułożyć, że w finale dwie drużyny Skry zmierzą się z ekipami z Tomaszowa.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator