tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »
 
Sport

 Juniorzy Victorii wicemistrzami

 
Piłka ręczna w wydaniu młodzieżowym

Trwają rozgrywki o mistrzostwo województwa w ligach młodzieżowych. W miniony weekend drużyny UKS Victoria, działającego przy Gimnazjum nr 7, grały ze zmiennym powodzeniem. Juniorzy i juniorki młodsze już zapewnili sobie start w mistrzostwach Polski.
Zakończyły się rozgrywki wojewódzkie juniorów. Do ligi przystąpiły zaledwie cztery drużyny. Dwie ekipy wystawiła Anilana Łódź i po jednej Piotrkowianin oraz Victoria. Mistrzem województwa została Anilana I, a tytuł wicemistrzowski przypadł Victorii i te dwie drużyny zdobyły awans do rozgrywek ogólnopolskich.
W miniony weekend w Łodzi odbył się mecz na szczycie. Niestety, tomaszowianie ulegli Anilanie I 26:37 (12:22).
W drużynie prowadzonej przez trenera Dariusza Sygitowicza występowali i punktowali: Dawid Bernacki, Kamil Kącki ? Bartłomiej Biskup (8 bramek w meczu), Kacper Ptaszek (6), Paweł Janas (4), Kamil Kuban (3), Jędrzej Krawczyk (2), Mateusz Świątek (2), Dawid Rosiński (1), Łukasz Kielan i Michał Ogórek.
Drużyna Victorii ostatnio jest mocno osłabiona. Z powodu kontuzji nie występuje czterech podstawowych graczy. Brakuje najskuteczniejszego szczypiornisty Filipa Surosza, który doznał złamania kości śródstopia i ma nogę w gipsie. Kontuzje trapią też Konrada Przedborę, Michała Dębca i Aleksandra Kamińskiego.
Ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów zaplanowany jest na pierwszy weekend lutego.
***
Do rozgrywek juniorów młodszych przystąpiło w tym sezonie dziesięć drużyn. Naszym szczypiornistom nie wiedzie się zbyt dobrze. W sobotę drużyna trenera Marcina Piwowarskiego pojechała do Wielunia, gdzie została rozgromiona przez WKS 16:60 (8:30). Najwięcej bramek dla naszego zespołu rzucił Maciej Rogala (7).
Tomaszowianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie dwoma zwycięstwami w dziesięciu meczach.
***
Młodzicy Victorii sezon mają średnio udany. Ekipa trenera Adama Błońskiego z ośmioma zwycięstwami i dwiema porażkami jest na trzecim miejscu w tabeli za Włókniarzem Konstantynów i MKS Wieluń.
W niedzielę tomaszowianie pojechali do Łodzi, gdzie ?planowo? rozbili Anilanę II 50:15 (24:6).
Zespół tworzyli: Mateusz Markun i Ernest Kolanko ? Bartosz Magdziak (16), Witold Kliber (8), Dawid Świderek (6), Filip Żak (5), Łukasz Kubryn (4), Michał Kubryn (4), Paweł Dymkowski (3), Piotr Stańdo (2), Krystian Mrówka (1), Paweł Cyniak (1), Michał Jaworski, Paweł Centka, Michał Jaworski i Paweł Woźniak.
***
W lidze juniorek młodszych są tylko cztery drużyny, w tym trzy z woj. łódz-kiego i jedna z Kielc. W ostatnim meczu Victoria na własnym parkiecie rozbiła ChKS Łódź 27:17 (15:10).
Na wyróżnienie zasłużyły Paulina Stanisławska i Paulina Rytych, które rzuciły po 7 bramek. Poza nimi barw Victorii broniły: Paulina Krośnia ? Paulina Dziedzic (5), Kamila Jakuszenkow (4), Anna Kabała (2), Sylwia Mitura (1), Karina Grochulska (1), Aleksandra Matusik, Martyna Kącka, Kamila Mokrogulska, Sylwia Jądrzyk i Paulina Klimowicz. Trener Paweł Szczurtek.
Liderem rozgrywek jest KSS Kielce z kompletem pięciu zwycięstw. Tomaszowianki są na drugim miejscu z dwoma zwycięstwami w trzech meczach. Wygrały jeszcze z Piotrcovią 30:22 oraz uległy 9:39 kielczankom. W sobotę Victoria pojedzie do Kielc.
Kieleckie juniorki grają w naszej lidze, bo w ich województwie zgłosiła się do rozgrywek tylko jedna drużyna. Grają tylko dla siebie. O mistrzostwo Łódzkiego walczą tylko trzy drużyny. Tomaszowiankom do zdobycia złotego medalu brakuje jednego zwycięstwa. Awans do mistrzostw Polski mają już pewny.
***
W weekend grały jeszcze młodziczki z Victorii II. Podopieczne trenera Szczurtka u siebie uległy ChKS II Łódź 18:21, choć do przerwy prowadziły 11:10.
Skład: Natalia Cybulska i Martyna Cukier ? Zuzia Ratajczyk (10), Kamila Soboń (4), Ewa Kicińska (2), Kinga Kaczmarek (1), Małgorzata Gielec (1), Paula Tokarska, Weronika Tokarska, Natalia Cabańska i Ewelina Górecka.
W czwartek o godz. 16.30 starsze młodziczki z Victorii I w hali balonowej podejmować będą lidera rozgrywek. Piotrcovia I nie doznała jeszcze porażki.
***
W tym sezonie w Łódzkiem pierwszy raz po wieloletniej przerwie są rozgrywki wojewódzkiej ligi seniorów w piłce ręcznej. Przystąpił do nich UKS Victoria. W rzeczywistości występują nasi juniorzy, którzy potrzebują więcej gry ligowej. Tomaszowianie, po przegranej 30:31 z Anilaną i remisie 22:22 z MKS Wieluń,
w trzeciej kolejce na wyjeździe zmierzą się z Piotrkowianinem, który dotychczas doznał dwóch porażek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator