tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

Zatrudnimy serwisantów instalacji:
czytaj dalej »
 
Relacje

 Jubileusz z niespodzianką

 
Tomaszowskie Towarzystwo Przyjaciół Dzieci po raz piętnasty zorganizowało noworoczne spotkanie przyjaciół swoich podopiecznych. W ten sposób co roku dziękują wszystkim, którzy w różnej formie wspierali działalność stowarzyszenia i pracę świetlicy socjoterapeutycznej „Krasnoludek”. To spotkanie było jednak wyjątkowe. Zaskoczeniem dla większości zaproszonych gości była rezygnacja Teresy Zając z funkcji prezeski TPD.Przed częścią oficjalną goście obejrzeli jasełka w wykonaniu ze świetlicy „Krasnoludek”.


Jubileuszowa uroczystość odbyła się w piątek, 15 stycznia w gościnnych murach I Liceum Ogólnokształcącego. Funkcję sali bankietowej z powodzeniem spełniła sala gimnastyczna szkoły. Wśród zaproszonych na noworoczny bal TPD gości znaleźli się m.in. ci, którzy pracowali przy zorganizowaniu koncertu „Serce na dłoni”, jego wykonawcy, osoby wspierające świąteczną akcję „Mikołaj dzieciom”, jak również ci, którzy na co dzień niosą bezinteresowną pomoc podopiecznym Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej „Krasnoludek”.
Wszyscy dostali od przedstawicieli zarządu TPD pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami. Oprócz nich najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia i medale, które wręczała Lucyna Zysiak, wiceprezeska tomaszowskiego oddziału TPD.
Odznakę „Przyjaciel dziecka” odebrali: starosta Piotr Kagankiewicz, Ewa Męcina, Aleksander Kostanek, Stanisława Pietruszczak-Wąchała, Marek Galicki, Mirosława Tomczyk, Marzanna Majewska, Jacek Mrozowicz, Iwona Mejzel, Paweł Zysiak, Agnieszka Kaczmarek, Anetta Markiewicz, Janusz Pająk, Anna Kupis, Tadeusz Kotela, Katarzyna Sobczyńska, Michalina Galiasz, Jacek Musik, Justyna Przyborek, Grzegorz Przedbora, Dorota Wieczorek, Elżbieta Wałek, Bogdan Mączyński, Janina Górecka, Marek Stańczyk, Katarzyna Siedlińska, Jarosław Woźniak, Anna Karbownik, Andrzej Szewczyk oraz Magdalena Kowalczyk.
Srebrną odznaką „Zasłużony działacz TPD” uhonorowana została Maria Zientara, kierowniczka świetlicy „Krasnoludek”, a najwyższe odznaczenie przyznawane przez TPD - Medal im. dr. Henryka Jordana - powędrowało tym razem do redakcji naszego tygodnika. W imieniu pracowników TIT odebrał go z rąk prezeski Teresy Zając redaktor naczelny Jacek Mrozowicz. Tak wielkie wyróżnienie naszej redakcji to efekt wieloletniej współpracy TIT z zarządem tomaszowskiego oddziału TPD oraz czynnego udziału we wszystkich akcjach organizowanych na rzecz dzieci.
Teresa Zając osobiste podziękowania za wielkie serca i ogromną pomoc skierowała też do zgromadzonych na sali, wymieniając osoby, firmy i instytucje, które w ciągu minionych piętnastu lat w znaczący sposób udzielały wsparcia TPD. Nieoczekiwanie dla większości gości podziękowania przybrały formę pożegnania, ponieważ pani prezes ogłosiła swoją rezygnację z pełnionej funkcji. - Zmusił mnie do tego mój stan zdrowia - tłumaczyła. - Gdyby nie to, nigdy bym na taki krok się nie zdobyła, bo praca z dziećmi to sens mojego życia. Nie oznacza to jednak, że wycofuję się całkiem. W miarę sił i możliwości na pewno będę uczestniczyć w pracy świetlicy „Krasnoludek”. Decyzja Teresy Zając zaskoczyła także przedstawicieli władz miasta i starostwa obecnych na sali. - Nie przyjmujemy tej rezygnacji - mówili prezydent Rafał Zagozdon i starosta Piotr Kagankiewicz. - Bez pani będziemy jak stado owiec bez pasterza. To tylko dzięki pani i pani osobowości udało się zorganizować aż dziesięć edycji koncertu „Serce na dłoni”. Mamy nadzieję, że pani decyzja nie jest nieodwołalna. Wyrazem podziękowań dla pani Teresy za wieloletnią pracę na rzecz dzieci i jej ogromne osobiste zaangażowanie był ogromny kosz róż, który udało się szybko zorganizować.
Po tej zaskakującej i wzruszającej części, spotkanie potoczyło się dalej. Uświetniły go występy chóru z I LO oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej „Krasnoludek”. Chór zaśpiewał kilka kolęd i piosenek świątecznych, a „krasnoludki” zaprezentowały jasełka. Na zakończenie występu dzieci zostały obdarowane słodyczami.
Po części oficjalno-artystycznej odbyła się ta mniej oficjalna. Można było potańczyć i pośpiewać, a wszystko w rytm utworów wykonywanych przez „Kapelę z Polnej”, która jest też nieodłącznym elementem każdego koncertu „Serce na dłoni”. Można było także skosztować wspaniałego tortu, w którym tradycyjnie ukryte były migdały. Szczęśliwcy, którzy je znaleźli, otrzymywali pluszowe misie - maskotki ubiegłorocznej edycji charytatywnego koncertu.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (1017) z dnia 22 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator