tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Joker na brązowo

 

Wielką niespodzianką – żeby nie powiedzieć sensacją – zakończyły się XII Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS w pool-bilard. Gospodarze z UKS Dąbrówka Tczewska wygrali wszystkie pojedynki i zdobyli złoty medal. Tym samym przerwali serię UKS 13 Joker, który dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, a nie zdołał zdobyć „korony UKS-ów” za trzecie zwycięstwo z rzędu. Dla pocieszenia tomaszowianie wrócili do domu z brązowym krążkiem.
W mistrzostwach uczestniczyły 22 Uczniowskie Kluby Sportowe z dziewięciu województw. Razem do Tczewa przyjechało blisko stu młodych bilardzistów i ich opiekunów. Zawody odbyły się w nowiutkiej hali sportowej – perełce architektonicznej gminy Tczew. Zaczęły się rundą eliminacyjną.
W pierwszych spotkaniach nie było niespodzianek. Faworyci wygrywali pewnie. Joker pokonał kolejno po 3:0: Spartana Chodów, YMCA Kraków, Bile Zduny, Deltę Kętrzyn.
W drugiej rundzie doszło do kilku ciekawych pojedynków. Zdecydowanie najbardziej elektryzowało wszystkich starcie gospodarzy z aktualnymi mistrzami Polski (2009-2008) drużyną UKS 13 Tomaszów Mazowiecki. Ku radości bardzo licznie przybyłej publiczności i zdziwieniu środowiska bilardowego zwyciężyli bilardziści Dąbrówki Tczewskiej 3:0.
Oprócz nich do ćwierćfinałów awansowali gracze: Delty, Bilard Studio Warszawa i Snikersa Rękoraj. Dołączyły do nich cztery ekipy z lewej strony turniejowej tabelki: Joker, Łabiszynianka Łabiszyn, 193 Łódź i Dragon Srock.
W tej fazie mistrzostw tomaszowianie ponownie rozbili Deltę 3:0. Niestety, w półfinale znów wpadli na Dąbrówkę. Pojedynek ten elektryzował wszystkich obecnych na sali gier. – Nic dwa razy się nie zdarza – stwierdził trener Jokera Dariusz Kobacki. Ale nie miał racji. Gospodarze niesieni wielkim dopingiem licznie zgromadzonej publiczności grali jak w transie i ponownie wygrali 3:0. Aplauz wzbudziła gra Kamila Sząszora, który przegrywał z naszym Mikołajem Ząbeckim 0:3, a zwyciężył 5:3.
W finale Gimnazjum w Dąbrówce pokonało 3:0 Bilard Studio Warszawa.
W Jokerze występowali: Damian Dula, Adrian Dela, Ząbecki i Kacper Storczyk.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator