tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Jest nowy przetarg

 
Na budowie hali sportowej przy włókienniku.

1 marca starostwo ogłosiło przetarg na budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Jeśli nie będzie protestów, to wykonawcę powinniśmy poznać pod koniec miesiąca.
To chyba nie będzie szczęśliwy budynek. Od początku ma pecha. Sam pomysł budowy hali budził kontrowersje. Szkoła, przy której ma powstać, nie może być pewna swojej przyszłości. Władze powiatu plan przeforsowały. Budowa jest największym oświatowym zadaniem inwestycyjnym w tym roku.
Problemy zaczęły się już na etapie wyłaniania wykonawcy. Do przetargu, 21 czerwca ub.r. zgłosiły się dwa przedsiębiorstwa. Półtora miesiąca zajęło wyłonienie zwycięzcy. Jak tłumaczył Klaudiusz Wilmański, naczelnik Wydziału Funduszy Pomocowych, Strategii Rozwoju i Inwestycji Starostwa, obie firmy zaproponowały budowę nieco innych hal niż zakładał projekt, ale w podobnej technologii. Konieczna była zgoda projektanta. Ostateczna decyzja zapadła 6 sierpnia. Komisja przetargowa wybrała ofertę PUHP Węglopol z Gliwic, które zaproponowało cenę 3.356.777,31 zł brutto. Druga oferta była o 300 tys. zł droższa.
Teren budowy został przekazany wykonawcy na początku września, ale przez dwa miesiące roboty nie ruszyły. Jednocześnie niewiele brakowało, by rozwiązano umowę z Węglopolem. Komornik powiadomił starostwo o zadłużeniu firmy i zabezpieczeniu roszczeń na płatnościach za budowę, a w umowie jest zapis, że powiat może od niej odstąpić w przypadku zajęcia przez organ egzekucyjny wierzytelności wykonawcy. Jednak Węglopol uregulował należności i mógł rozpocząć realizację inwestycji. Teren budowy przekazał podwykonawcom, których oficjalnie zgłosił inwestorowi. Były to Inż-Tech z Tomaszowa i Izol-Bud z Rawy Maz. Ale prace już po trzech tygodniach zostały przerwane. Przyczyną było kolejne pismo komornika o zadłużeniu Węglopolu i zabezpieczeniu roszczeń.
W końcu grudnia Zarząd Powiatu podjął decyzję o odstąpieniu od umowy z Węglopolem i obciążeniu go karą umowną w wysokości 10% wynagrodzenia, czyli 335 tys. zł. Powiat będzie dochodził roszczeń w sądzie, bo firma z Gliwic nie zgadza się z wypowiedzeniem umowy.
Problemy z Węglopolem nie zablokowały przygotowań do nowego przetargu. Został ogłoszony 1 marca. Termin składania ofert minie 15 marca.
Jak mówi naczelnik Wilmański, należy się bardzo spieszyć. Fachowcy szacują, że na zrealizowanie inwestycji potrzeba siedmiu miesięcy. Wykonawca musi być wyłoniony jeszcze w tym miesiącu. A to nie będzie łatwe. Decydującym może okazać się, czy zwycięzca przetargu skorzysta z projektu, który jest w starostwie, czy będzie potrzebny projekt zastępczy. Technologii jest wiele, a firmy z reguły mają podpisane umowy z producentami konkretnych hal.
Obiekt powinien być gotowy do końca września tego roku. Inwestycja realizowana jest z dotacją z Ministerstwa Sportu i Turystki, przekraczającą 800.000 zł, która musi być rozliczona do końca roku.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator