tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

Sprzedam Szczeniaki Amstaff ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Jesienne inwestycje

 
Czerniewice

Z nastaniem przymrozków w zasadzie kończą się lub przerywają inwestycje realizowane „w terenie”. Ten rok w Czerniewicach jest inny. Wykonawcy dopiero niedawno wkroczyli lub wkroczą na kilka placów budowy.
- Opóźnienia w realizacji wywołały zmiany proceduralne w województwie. Łódź zbyt późno uruchomiła przelewy pieniędzy unijnych, przyznanych wcześniej na dofinansowanie naszych inwestycji gospodarczych - wyjaśnia wójt Edward Pietrzyk. - Zwykle pod koniec czwartego kwartału ocenialiśmy wykonane zadania, teraz pilnie śledzimy ich wykonywanie.
Od poniedziałku 2 listopada, rusza pierwszy etap dwuletniego cyklu przebudowy parku w Czerniewicach. Jeśli tylko pogoda dopisze, to zgodnie z planem specjaliści „prześwietlą” korony starych drzew, usuną zmurszałe zagrażające otoczeniu. Wykonają konserwację i zadaszenie stojących w parku zabytkowych murów starego dworku, przy którym powstanie scena letnia z widownią. Powstanie też niewielka kaskada wodna z miejscami wypoczynku. Dla bardziej aktywnych zostanie wybudowany kort tenisowy z odpowiednim zapleczem.
Tydzień temu komisja UG dokonała przeglądu ofert na budowę długiego odcinka kanalizacji sanitarnej z Czerniewic do Wielkiej Woli. Każdy z oferentów zapewnia, że rozpocznie inwestycję jeszcze w tym roku, po zakończeniu procedury przetargowej.
Finiszuje wykonawca boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Lipiu. Inwestycja dostała 50-proc. wsparcie z funduszy zewnętrznych. Zasadnicze roboty są na ukończeniu. Do wykonania pozostały prace kosmetyczne. Wójt planuje przecięcie wstęgi jeszcze w listopadzie br. Zamknięto również drugi etap termomodernizacji budynku szkoły w Podkonicach.
Do 25 października wykonano generalny remont pomieszczeń kuchennych w Zespole Szkół w Czerniewicach. Dobrze wyposażona kuchnia spełnia wymogi przepisów polskich i unijnych. Pozwoli to sprawniej i szybciej obsługiwać uczniów korzystających z żywienia zbiorowego. Przebudowany obiekt rozpoczął normalną pracę 2 listopada.
Jak zapewnia wójt wszystkie inwestycje, których zakończenie przypada na rok bieżący zostaną wykonane w terminie.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator