tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

PARKIECIARSTWO, CYKLINOWANIE - fachowo i ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 I po browarze

 

Znikły wszystkie wiekowe budynki po Oskarze Knothe przy ulicy Browarnej. Na terenie do niedawna należącym do ?Polwinu? powstanie osiedle mieszkaniowe. Obecny jego właściciel nie zdradza jeszcze szczegółów inwestycji. Nad projektem pracują architekci.
Po ponad stu latach całkowicie wizerunek zmieni niezwykle atrakcyjnie położona działka między parkiem miejskim, a ulicą Browarną. Jako pierwszy duże pieniądze zainwestował w nią Oskar Knothe, potomek niemieckiej rodziny włókienników, który jednak wolał warzyć piwo. Po wojnie w ?browarze? wytwarzano wina owocowe. Ostatni alkohol produkowała firma ?Polwin?, która ponad rok temu wpadła w kłopoty finansowe. Zaczęła zwalniać pracowników. W końcu teren przy ul. Browarnej sprzedała firmie Ezbud-Interster, należącej do Zenona Łaskiego, byłego przewodniczącego Rady Miejskiej. Warunki zabudowy dla tego terenu zostały wyznaczone na cele budownictwa mieszkalnego. I w tym kierunku zamierza na nim zainwestować nowy właściciel. Wyburzone zostały wszystkie wiekowe nieruchomości. Niektóre z nich zostały wzniesione około 100 lat temu. Góra gruzu pozostała również po wysokiej, ceglanej wieży, którą najlepiej było widać od strony Lechii. Choć, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie ta nieruchomość miała zostać oszczędzona. - Została wybudowana w latach 40. XX w., ale nie spełniała warunków technicznych, była w złym stanie - tłumaczy Zenon Łaski.
To już pewne, że na tym terenie powstanie osiedle mieszkaniowe, właściciel nie chce jednak zdradzić, czy domków jednorodzinnych, apartamentowców czy zwykłych bloków. Obecnie nad projektem, który powinien być gotowy w połowie sierpnia pracują, architekci. Podobno ma on nawiązywać do historycznego charakteru tego miejsca.
Znawcy tomaszowskiego rynku nieruchomości twierdzą, że zakup i oczyszczenie tego terenu było strzałem w dziesiątkę. Jest niezwykle atrakcyjnie położony. W centrum miasta, ogrodzony nie tylko murem, ale również parkiem miejskim i skwerem przy ul. Mościckiego. To świetne miejsce na lokalizację zamkniętego osiedla o podwyższonym standardzie.
Warto zaznaczyć, że zburzone budynki, mimo wieku i ważnych cech architektonicznych i historycznych, nie były wpisane do rejestru zabytków.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (1095) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator