tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Gwiazdkowa niespodzianka

 Wdzięczność dzieci i ich rodzin
utrwalono na zdjęciach
podczas ?Gwiazdkowej niespodzianki?.


17 grudnia ubiegłego roku w II LO za sprawą Fundacji ?Arka Nadziei? odbyła się po raz trzynasty akcja charytatywna pt. ?Gwiazdkowa niespodzianka?.
Jest to największa wspólna akcja charytatywna środowiska ewangelikalnego w naszym kraju. Zapoczątkowana w 1999 roku przez Biblijne Seminarium Teologiczne jest obecnie kontynuowana przez Unię Ewangelikalną we Wrocławiu. Jest częścią ogólnoświatowego projektu pn. Operation Christmas Child prowadzonego przez amerykańską organizację charytatywną Samaritan?s Purse, w ramach którego w ostatnim sezonie przygotowano w całym świecie 8,5 mln paczek i przesłano je do 124 krajów, w tym Polski. Nasz kraj otrzymał 22 tys. upominków. Każdy z nich jest indywidualną, inną od pozostałych, paczką, przygotowaną przez dziecko lub osobę dorosłą z Niemiec. W naszym przypadku organizatorem zbiórki i partnerem jest niemieckie stowarzyszenie Geschenke der Hoffnung e.V. W tym roku ?Arka Nadziei? w czterech miejscowościach na terenie województwa łódzkiego rozdała 600 paczek. Dzięki Samaritan?s Purse przygotowano 210 paczek, a kolejne 390 dzięki Urzędowi Wojewódzkiemu w Łodzi, zbiórce żywności, która odbyła się 7 i 8 grudnia oraz tomaszowskiej firmie Chipita Poland.
Organizatorzy dziękują dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej za przywiezienie paczek z Radzynia Podlaskiego. Do akcji co roku przyłączają się indywidualni wolontariusze oraz szkoły wraz z pedagogami. Przedstawieniem i dekoracjami zajęła się Anna Wojciechowska, pedagożka z II LO wraz z uczniami, a gimnazjaliści z ?szóstki? pod okiem Anny Niewiadomskiej przygotowali świąteczne kolędy.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator