tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Gimnazjaliści z Cycowa w kawalerii

 

Szturmani 7. batalionu kawalerii powietrznej od wielu lat utrzymują więzi z Zespołem Szkół im. 7. Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie. 7 czerwca, na zaproszenie dowódcy 7. bkpow. ppułk. Jarosława Niemca, 40-osobowa grupa uczniów tej szkoły pod opieką wicedyrektorów Violetty Marciniak i Małgorzaty Cybulskiej przyjechała do Tomaszowa.
Uczniowie spotkali się z płk. Aadamem Grelą, pełniącym obowiązki dowódcy 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, obejrzeli koszary i salę tradycji jednostki. Wzięli udział w zajęciach strzeleckich na strzelnicy i symulatorze "Śnieżnik".
Na lotnisku w Nowym Glinniku zademonstrowano im śmigłowiec wsparcia bojowego W-3 Sokół i wielozadaniowego Mi 17. Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej. Obejrzeli wieżę kontroli lotów oraz lotniskowy sprzęt techniczny.
Nad Zalewem Sulejowskim nurkowie z 25. batalionu dowodzenia opowiedzieli o pracy i pokazali specjalistyczny sprzęt. Uczniowie z Cycowa na cmentarzu w Spale złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie generała Tadeusza Buka, którego imię nosi kompleks sportowy przy ich szkole.
Goście z Cycowa zwiedzili również Skansen Rzeki Pilicy i nagórzyckie groty.
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. 7. Pułku Ułanów Lubelskich za dwa lata obchodzić będzie setną rocznicę istnienia.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1195) z dnia 14 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator