tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedam Szczeniaki Amstaff ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

CYKLINOWANIE, układanie parkietów, renowacja ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Generał z Łódzkiego na czele policji

 Marek Działoszyński wręcza prezydentowi Ceramiczny Herb Stowarzyszenia Generałów Policji wykonany w Ceramice Paradyż, a zaprojektowany przez Zbigniewa Gretkę.


10 listopada Marek Działoszyński odebrał od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, nominację generalską. Dzisiaj były komendant Komendy Wojewódzkiej w Łodzi jest już komendantem głównym policji. Zastąpił na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka. Uroczyste przekazanie obowiązków odbyło się w obecności ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego. To ogromny awans 49-letniego funkcjonariusza.
- Nowy komendant związał całe zawodowe życie z policją i pracował na różnych szczeblach, a to oznacza, że nie jest człowiekiem z zewnątrz, ponieważ zna pracę na poziomie komisariatu, komendy wojewódzkiej, ale i komendy głównej - mówił podczas uroczystości minister J. Cichocki. - To pozwoli mu unikać błędów i wybierać optymalne rozwiązania. Życzę mu sił i sukcesów w realizacji zadań.
- Mam świadomość ogromu obowiązków i chcę zapewnić, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby policja funkcjonowała dalej dobrze, żeby się rozwijała i żeby wypełniała oczekiwania społeczeństwa - mówił komendant Marek Działoszyński.
Komendant główny policji jest absolwentem wydziału prawa i administracji filii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Służbę w policji rozpoczął w 1985 roku. Stanowisko komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi objął w listopadzie 2008 roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (1121) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator