tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

SYSTEMY Sygnalizacji Włamania i Napadu, Systemy ...
czytaj dalej »
 
Zdarzenia

 Gasili auta, stodołę i komórkę

 

Straż pożarna ostatnie dni może zaliczyć do pracowitych.
W sobotę, 30 marca o godz. 19.20 pożar wybuchł w budynku gospodarczym w Dąbrowie (gm. Lubochnia). Do akcji skierowanych zostało siedem zastępów. Mimo wysiłków strażaków spaleniu w całości uległ dach stodoły, przetrzymywane w niej sieczkarnia, betoniarka, skórzane fotele samochodowe oraz słoma. Straty wyliczono na 20 tys. zł, wstępnie ustalono, że pożar wybuch w wyniku spięcia w instalacji elektrycznej.
Dzień później o godz. 4.20 paliła się drewniana nieużytkowana komórka przy ul. Niemcewicza. Nie udało się jej uratować, nadpaleniu uległ również dach sąsiedniego budynku.
Do poważniejszego zdarzenia doszło 1 kwietnia o godz. 7.50 w Albertowie (gm. Rokiciny), gdzie od pożaru sadzy w kominie zajął się dach domku jednorodzinnego. Na szczęście ogień nie zdążył się rozprzestrzenić, ale i tak po ugaszeniu pożaru strażacy musieli wyciąć część pokrycia dachowego.
Tego samego dnia o godz. 13.40 dwa zastępy PSP wyjechały do pożaru w kotłowni kamienicy przy ul. Warszawskiej w Starzycach. W kotłowni od pieca c.o. zapaliły się składowane przy nim papiery.
Więcej pracy strażacy mieli w środę, 3 kwietnia, przy pożarze dwóch aut. O godz. 12.00 przy S-8 na wiadukcie węzła Tomaszów-Centrum zapalił się volkswagen LT. Gdy do akcji wkroczyły trzy zastępy PSP, ogień trawił już niemal cały pojazd. Dodatkowym zagrożeniem były przewożone w części ładunkowej dwie butle z propanem-butanem. Na szczęście nie doszło do ich rozszczelnienia. Samochód spłonął, a wraz z nim znajdujące się na pace narzędzia. Jak się okazało volkswagen należał do firmy, która prowadzi prace przy oświetleniu ?ósemki?. Przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej w kabinie.
Ponad dwie godziny później w Ujeździe przy ul. Rokicińskiej na parkingu cmentarnym od nieszczelnej instalacji paliwowej zapaliła się komora silnika w polonezie. Wiekowy, niemal zabytkowy samochód udało się uratować.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator