tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Galeria „Herbapol”

 

Bój o budowę galerii Mazovia wciąż trwa. Tymczasem w cieniu tej sprawy i tej inwestycji ma szansę, jeszcze w tym roku, rozpocząć się budowa innego handlowego obiektu, również w ścisłym centrum Tomaszowa.
Na terenie między ulicami św. Antoniego i Polną powstał wielokondygnacyjny blok mieszkalny z parterem o charakterze usługowym. To nie koniec inwestycji na terenie należącym do cypryjskiej spółki Fifortrading Company. W czerwcu ubiegłego roku jej właściciele złożyli w Urzędzie Miasta wniosek o zgodę na budowę obiektu usługowo-handlowego o powierzchni przekraczającej 30 tys. mkw. Dla porównania powierzchnia handlowa galerii Mazovia to, według deklaracji inwestora, 50 tys. mkw.
Ze względu na położenie i zapowiadane funkcje obiektu inwestor zobowiązany został do wykonania oceny oddziaływania na środowisko. Jej sporządzenie zajęło kilka miesięcy. Dokument jest już gotowy i złożony w Urzędzie Miasta.
- Analizujemy ocenę, by wydać decyzję środowiskową, a w jej następstwie zgodę na warunki zabudowy - mówi Anna Fultz, architekt miejski. Zapewne potrwa to kolejne tygodnie. Ocena oddziaływania na środowisko trafi bowiem do tzw. uzgodnień. Zapoznać się z nią muszą m.in. sanepid, Zarząd Dróg Powiatowych, czyli strony postępowania.
W kontekście histerii wokół galerii Mazovia dziwić może fakt, że od czerwca, gdy inwestor złożył wniosek, nikt nie oprotestował budowy kolejnego centrum handlowo-usługowego w mieście. Inwestycja, jeśli się rozpocznie, wymagała będzie nie tylko wyburzenia budynku dawnego Herbapolu, ale i nowego rozwiązania komunikacyjnego od strony ul. św. Antoniego. Szczególnie ta druga kwestia nie wydaje się prostą sprawą w miejscu, w którym ruch jest bardzo natężony, a zabudowa ciasna.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator