tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY kompleksowe tel ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Gala gwiazd siatkówki

 Michał Bąkiewicz w towarzystwie dzieci podczas akcji fundacji Herosi (źródło: www.spala.cos.pl).


W dniach 20-21 maja w Tomaszowie i Spale odbędzie się Olimpijska Gala Siatkówki, z udziałem siatkarskiej kadry narodowej mężczyzn, zespołów PlusLigi oraz byłych i obecnych siatkarzy, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Dla czytelników TIT-u mamy darmowe wejściówki na to wielkie sportowe wydarzenie.
Tomaszowska cześć uroczystości odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (gastronomik). W czwartkowe popołudnie (20 maja) o godz. 17.00 nastąpi tam uroczyste otwarcie Memoriału im. Wiesława Gawłowskiego, wybitnego siatkarza, wychowanka Lechii Tomaszów, mistrza świata i mistrza olimpijskiego, zmarłego tragicznie w 2000 r., którego 60. urodziny przypadają 19 maja. W memoriale zagrają drużyny: Lechii Tomaszów, Delecty Bydgoszcz - z rozgrywającym Pawłem Woickim, wychowankiem Lechii, mistrzem Europy z 2009 r., Siatkarza Wieluń, Politechniki Warszawa z rozgrywającym Bartłomiejem Nerojem, również wychowankiem Lechii. Zespoły te stworzą dwie pary półfinałowe (losowanie w dniu meczów), z których wyłonieni zostaną finaliści. Pierwsze spotkanie półfinałowe rozpocznie tuż po uroczystości otwarcia memoriału około godz. 17.30, drugie tuż po zakończeniu pierwszego. Przegrani z tych meczów zagrają następnego dnia (w piątek, 21 maja) o godz. 11.00 w finale pocieszenia, którego stawką będzie trzecie miejsce w turnieju. Ten mecz rozegrany zostanie również w hali sportowej ZSP nr 2. Wstęp do hali gastronomika będzie wolny.
W piątek po południu zacznie się spalska cześć uroczystości, którą poprowadzą komentatorzy sportowi Tomasz Zimoch i Henryk Urbaś. O godz. 14.30 w Parku Pokoleń Mistrzów Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale zostanie otwarta Aleja Siatkarzy z pamiątkowymi tablicami medalistów wielkich światowych imprez: złotych medalistów mistrzostw świata z Meksyku w 1974 r., mistrzów olimpijskich z Montrealu w 1976 r., wicemistrzów świata z Japonii w 2006 r. i mistrzów Europy z Turcji w 2009 r., jak również tablicy upamiętniającej 10 lat istnienia Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Wśród zaproszonych na galę gości są siatkarscy mistrzowie z latach 70., ale również obecnie grający wybitni siatkarze. Pochodzący z Tomaszowa Edward Skorek, mistrz świata z 1974 r. i mistrz olimpijski z 1976 r. Jak również jego koledzy z boiska: Ryszard Bosek, Tomasz Wójtowicz czy Zbigniew Zarzycki. W uroczystościach odsłonięcia pamiątkowych tablic wezmą też udział wicemistrzowie świata z 2006 r. i mistrzowie Europy z 2009 r., z których wielu stanowi dalej o sile reprezentacji.
Kadra Daniela Castellaniego zaprezentuje się zaraz po uroczystościach w Parku Pokoleń Mistrzów Sportu. O godz. 16.00 reprezentanci Polski zmierzą się w meczu pokazowym z wychowankami SMS Spała.
Tego samego dnia w Spale odbędzie się również zjazd absolwentów spalskiego SMS-a, połączony z obchodami 10-lecia jej funkcjonowania na bazie COS Spała (wcześniej działała w Rzeszowie). Wśród 22-osobowej kadry argentyńskiego szkoleniowca, która tuż po zakończeniu sezonu ligowego (jeszcze w tym tygodniu) przyjedzie na zgrupowanie do Spały, jest aż dziewięciu absolwentów spalskiego SMS-u: rozgrywający Fabian Drzyzga, środkowy Marcin Możdżonek (mistrz Europy), przyjmujący: Michał Bąkiewicz (mistrz Europy i wicemistrz świata), Mateusz Mika (debiutant), Michał Ruciak (mistrz Europy) i Michał Winiarski (wicemistrz świata), atakujący Marcel Gromadowski i Jakub Jarosz (mistrzowie Europy) oraz libero Paweł Zatorski. A oprócz nich takie asy jak Mariusz Wlazły (wicemistrz świata) oraz Piotr Gruszka, Daniel Pliński i Paweł Zagumny (wicemistrzowie świata i mistrzowie Europy).
Po zakończeniu meczu pokazowego w hali sportowej COS Spała odbędzie finał Memoriału im. Wiesława Gawłowskiego, w którym zmierzą się zwycięzcy czwartkowych półfinałów.
Na spalską cześć Olimpijskiej Gali Siatkówki, z uwagi na małą liczbę miejsc na trybunach hali COS Spała, będą obowiązywać wejściówki, których nie można nigdzie kupić, ale można je dostać od TIT-u.
Dla pierwszych pięciu osób, które zgłoszą się w czwartek, 13 maja w godz. 11.30-12.00 do naszej redakcji przy ul. Długiej 82, czekają bezpłatne karty wstępu na Olimpijską Galę Siatkówki w Spale.


ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator