tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy KAMILA ...
czytaj dalej »
 
Teren

 GOK jak pałac

 

Pod koniec sierpnia Urząd Marszałkowski powiadomił władze samorządowe, że gmina otrzymała dotację w wysokości 5.188.879,04 zł na realizację projektu pod nazwą ?Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Niewiadowie?.
Decyzja spowodowała zwołanie na 9 września sesji Rady Gminy, podczas której dokonano przesunięć w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej na lata 2011-2018. Dochody po zmianach wynoszą 25.058.781 zł, wydatki 25.718.417 zł. Podjęcie uchwał było konieczne do podpisania umowy Urzędu Marszałkowskiego z Urzędem Gminy. Dokument zostanie parafowany do końca września br.
To zaledwie połowa sukcesu, bowiem do całkowitej przebudowy GOK gmina musi dołożyć dokładnie taką samą kwotę jak wysokość dotacji. Projekt poparło 11 radnych, jeden wstrzymał się od głosowania.
Modernizacja budynku GOK planowana jest na lata 2011-2013. W czwartym kwartale br. zostanie rozstrzygnięty przetarg na wykonanie robót budowlanych, elektrycznych, hydraulicznych i wyposażenia wnętrz. Zgodnie z planem wykonawca rozpocznie przygotowania do przebudowy obiektu pod koniec roku. Główne roboty budowlane ruszą wiosną roku 2011, zmodernizowany budynek ma być przekazany inwestorowi w III kwartale 2013 roku. Nowoczesna konstrukcja ma służyć mieszkańcom całej gminy. Będzie centrum kulturalno-oświatowym oraz miejscem organizowania imprez estradowych.
Podczas czwartkowej debaty rozważano kilka innych, równie kosztownych inwestycji w gminie Ujazd do realizacji w latach 2011-2013: przebudowę oczyszczalni ścieków, termomodernizację budynku szkoły w Niewiadowie i budowę świetlicy w Zaosiu. Z wyliczeń skarbniczki gminy Elżbiety Szklarek wynika, że w roku przyszłym potrzeba będzie na ten cel (z dotacjami) około 13 mln zł, rok później prawie 14,5 mln. zł.
- Urząd Gminy przygotowany jest organizacyjnie do podjęcia takiego wysiłku inwestycyjnego - stwierdził wójt podczas sesji. Skarbniczka uspokajała radnych, informując, że gmina jest w dobrej kondycji finansowej i nie grozi jej przeinwestowanie.
W kolejce zadań do wykonania jest remont basenu w Niewiadowie, który wpisano do planów perspektywicznych na lata 2015-2017. Władze samorządowe mają nadzieję, że możliwe będzie pozyskanie wsparcia finansowego na ten cel.
Naradę zakończyła debata o problemach gminy. Wskazywano na fatalny stan niektórych odcinków dróg powiatowych przecinających gminę oraz problemy komunikacyjne w Ujeździe, związane z przebudową drogi wojewódzkiej W-713. Mówiono o potrzebie naprawienia szosy z Wykna do Zaosia oraz utwardzenia zdewastowanego, bardzo dziurawego pobocza jezdni obok sklepu w Zaosiu. Radna ze Skrzynek apelowała o zamontowanie na jednej z wiejskich ulic ?śpiącego policjanta?.


Mich   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (1104) z dnia 16 Września 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator