tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Fundacja for ever, prezes for ever

 

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego rozpoczęła piątą kadencję istnienia. Założona w styczniu 2000 r., w głównej mierze przez gminy powiatu tomaszowkiego i sam powiat, służyła - przede wszystkim temu ostatniemu - do przeprowadzania prezydenckich dożynek, a czasem do wsparcia finansowego innych imprez, którym łaskawie patronuje starosta, a na których można pojeść i popić. W nowej kadencji przewodniczącym Rady Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego został sekretarz starostwa Jerzy Kowalczyk, który jest jednocześnie radnym miejskim. Dożynki, w szczególności te prezydenckie, to sztandarowa impreza PSL-u. Pisaliśmy wówczas, że osoba przewodniczącego Rady Fundacji, który nie jest członkiem PSL, gwarantuje, że dożynki dla fundacji pozostaną najważniejsze.
No, ale od września ubiegłego roku FRPT nie ma prezesa. Stało się to, gdy łodzianka Urszula Lentyńska złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Nowy prezes miał być powołany zaraz po tym, jak zostaną rozliczone ubiegłoroczne dożynki prezydenckie. Widać, jest to operacja mocno skomplikowana, bo prezesa nadal nie ma, a od dożynek minęło już ponad pół roku. Funkcję prezesa pełni dotychczasowy wiceprezes Mirosław Kik.
Jednak czas planowania biesiadnych imprez, w tym dożynek już się rozpoczął, zatem rozpoczęły się też poszukiwania kandydata/kandydatki na to zaszczytne stanowisko, bo przecież przyjdzie moment, że ktoś będzie musiał podpisywać faktury.
Na razie trwają rozmowy z naiwnymi, którzy wierzą, że władze powiatu chcą zmienić sytuację w fundacji. Poszukiwania kandydata (-tki) są czasochłonne, wymagają nieoficjalnych rozmów, zabiegów, ktoś musi komuś coś tłumaczyć, przekonywać, opowiadać bajki. Władze powiatowe tracą cenny czas, który mogą poświęcić na inne, dużo ważniejsze cele, a tymczasem kierowanie Fundacją Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego mogą powierzyć komuś, kto bez wahania na to przystanie, ucieszy się, dopisze do kolekcji kolejne, społeczne stanowisko i zrobi wszystko, co mu każą.
Przecież mamy w mieście takiego człowieka i można go z powodzeniem wykorzystać do dalszego utrwalania dzieła, któremu służy trzynasty rok FRPT. Tym bardziej, że to osoba wszystkim doskonale znana, doświadczony samorządowy działacz, dysponujący dużą energią, czasem i licznymi tytułami, chętnie każdemu bez zastanowienia pomagający. Właśnie kilka dni temu powiększył kolekcję stanowisk, więc co za problem dorzucić do tego wora jeszcze jeden tytuł społecznego prezesa.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator