tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »

PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Finałowy teatrzyk

 

W piątek, 30 października w Dzielnicowym Ośrodku Kultury został podsumowany i zakończony projekt „Teatrzyk podwórkowy, czyli artystyczne warsztaty twórcze” realizowany przez ostatnie cztery miesiące przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Działaj Lokalnie VI”. - Głównym celem projektu było zainicjowanie działań na rzecz wszechstronnego rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży - wyjaśnia Anna Zwardoń, dyrektorka DOK. - Projekt był także ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w sposób twórczy.
W lipcu i sierpniu odbyły się warsztaty artystyczne z zakresu działań tanecznych, teatralnych i plastycznych zachęcające uczestników do stworzenia zespołów teatralnych. Rezultatem pracy było powstanie dwóch grup teatralnych: „Metamorfoza”, w skład której wchodzą uczniowie gimnazjum oraz „Czary-mary” - zespół młodszy, składający się z uczniów szkoły podstawowej. - Głównymi koordynatorkami projektu były Iwona Jabłońska oraz Anna Mincer. Ich zaangażowanie i pomysłowość pozwoliły każdorazowo przyciągnąć dużą grupę odbiorców i uczestników zajęć - mówi A. Zwardoń. Podczas podsumowania projektu licznie przybyła publiczność zobaczyła trzy widowiska teatralne. Dwa z nich są ciągle w trakcie prób, zmian, na każdym spotkaniu wprowadzane są drobne poprawki. Mimo to zrobiły duże wrażenie. Zespół „Metamorfoza” zaprezentował autorskie przedstawienie „Mam bajer”, które powstało w trakcie realizacji projektu, pod opieką Anny Mincer, „Czary-mary” - trzy sceny przedstawienia „Kwiat kompromisu”, którego scenariusz oparty jest na „Kordonkach i koronkach” Liliany Bardijewskiej. Na zakończenie widzowie obejrzeli spektakl działającego od czterech lat w DOK pod opieką Iwony Jabłońskiej zespołu teatralnego„ Horrorek”.
Po zakończeniu części teatralnej można było wziąć udział w warsztatach plastycznych, na których pod czujnym okiem pani Iwony wykonywano biżuterię czy aniołki z gliny.


AZI   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator