tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Eurotom wśród najlepszych

 

Członkowie szkolnego klubu europejskiego „Eurotom” działającego w Gimnazjum nr 7 w piątek, 30 października uczestniczyli w IV Generalnym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich z Województwa Łódzkiego, który odbył się w Instytucie Europejskim w Łodzi pod honorowym patronatem posła do Parlamentu Europejskiego dra Jacka Saryusza-Wolskiego.
W trakcie spotkania uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich wraz z opiekunami wzięli udział w wykładach i rozmowach na temat Unii Europejskiej. Dotyczyły one m.in. przyszłości młodzieży w UE, programów unijnych adresowanych do młodzieży, międzynarodowej wymiany młodzieży, funduszy unijnych dla edukacji. Podsumowano także pięcioletni okres członkostwa Polski w UE.
Młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna mogła wykazać się swoją wiedzą nt. historii i funkcjonowania UE w trakcie zorganizowanych dla niej konkursów. Członkowie „Eurotomu” nie mieli sobie równych w konkursie ph. „Okno na Europę”. Pierwsze trzy miejsca zdobyli w kolejności Adrian Król, Kacper Cywiński i Marta Gliszczyńska. Tomaszowianie w nagrodę otrzymali książki, programy multimedialne do nauki języka angielskiego oraz sprzęt elektroniczny.
- Zjazd szkolnych klubów europejskich daje nie tylko możliwość pogłębienia swojej wiedzy, ale przede wszystkim umożliwia wymianę doświadczeń oraz zintegrowanie się z młodzieżą o podobnych zainteresowaniach - uważa Radosław Pająk, nauczyciel w Gimnazjum nr 7 i opiekun „Eurotomu”.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (1007) z dnia 5 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator