tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

KUPIĘ MIESZKANIE DO REMONTU ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Eurobox dla załogi

 
Fabryka tektury falistej z Przesiadłowa zorganizowała w Spale integracyjne spotkanie dla swoich pracowników. Piąte od powstania zakładu.Wyróżnieni pracownicy Euroboksu z dyrektorem Zbigniewem Krzyżakiem.


Dyrekcja fabryki tektury falistej i opakowań z Przesiadłowa zorganizowała 9 lipca w Spale konferencję biznesową oraz dużą imprezę rozrywkową dla swoich pracowników. To jeden z największych pracodawców w gminie Ujazd, który zatrudnia obecnie 230 osób i współpracuje z poważną grupą kooperantów. Impreza odbyła się w hotelu Prezydent i na przyległych błoniach.
W części oficjalnej omawiano nowe inwestycje planowane przez austriackiego właściciela Prinzhorn Holding w najbliższych latach w Eurobox Polska w Przesiadłowie. Dokonano również prezentacji dwunastoletniej działalności zakładu i przedstawiono strategię inwestycji na lata 2012-2020.
Plany są bardzo obiecujące, gdyż firma, która dzisiaj wytwarza produkty w hali o powierzchni 16.000 mkw., chce do roku 2015 dobudować do kompleksu halę o powierzchni 8.200 mkw. Dzięki inwestycji Eurobox Polska zostanie wyposażony w nowoczesny park maszynowy wyceniony na 9,5 miliona euro, który ruszy z produkcją w nowej hali o wartości 4 mln euro. Wraz z uruchomieniem tej części zakładu firma przyjmie do pracy kolejne 45 osób. Inwestycja przyczyni się do znacznego wzrostu produkcji tektury i opakowań.
Problem stanowi zakup działki przyległej do zakładu. Właściciel terenu wyraził na to zgodę, sprawa oparła się jednak o Ministerstwo Rolnictwa, które odmawia udzielenia przyzwolenia zagranicznemu inwestorowi na dokupienie terenu. Jeśli resort będzie się opierał, Eurobox zamierza tę działkę wydzierżawić. Deklaruje, że mimo utrudnień będzie kontynuował inwestycję. Dzierżawiony teren odkupi za pięć lat, kiedy zmienią się przepisy wobec inwestorów zagranicznych. Obecny na spotkaniu poseł Artur Ostrowski obiecał, że będzie interweniował w tej dziwnej dla niego sprawie u ministra Sawickiego.
Dzisiaj Eurobox produkuje na trzy zmiany około 130 milionów metrów kwadratowych (130 kilometrów kwadratowych) tektury falistej rocznie. 82-85% surowca przetwarza na rozmaite opakowania, których dzienna produkcja wypełnia prawie 60 tirów.
Kiedy ruszy nowy oddział, produkcja tektury wzrośnie do 150 milionów metrów kwadratowych, która w całości będzie na miejscu przetwarzana na opakowania w setkach formatów.
- Eurobox obsługuje około 800 klientów z kraju i zagranicy. 50 największych odbiorców kupuje połowę całej naszej produkcji. Jesteśmy elastycznym zakładem, przyjaznym dla klientów i pracowników. Zamówienia realizujemy w terminie od 3 do 10 dni po przyjęciu zlecenia - wyjaśnia dyrektor Zbigniew Krzyżak. - Świadczymy pomoc dla personelu, który szkolimy na koszt zakładu. Pomagamy pracownikom deklarującym naukę w szkołach językowych i wyższych. Zmiany personalne są nieuniknione, jednak w ostatnich latach z pracy w naszym zakładzie rezygnowało z różnych przyczyn 4-7 osób rocznie.
Konferencję zakończyła debata o rozwoju Euroboksu, fabryki która ma niebagatelny wpływ na rozwój gminy Ujazd i regionu tomaszowskiego.
Rozpoczynając część rozrywkową, dyrektor Krzyżak wyróżnił najlepszych pracowników firmy. Nagrody jubileuszowe z okazji dziesięciolecia pracy w zakładzie otrzymało 12 osób: Jan Adamiec, Jarosław Badełek, Tadeusz Czesak, Stanisław Dulas, Karolina Kubacka, Radosław Kut, Norbert Lesiak, Krystyna Matyszewska, Dorota Michałowska, Stanisław Stasiołek, Andrzej Strzelecki i Marek Uptas.
?Naczelny? zaprosił wszystkich uczestników do udziału w konkursach, rozgrywkach sportowych, biesiadzie i zabawie tanecznej, które przeciągnęły się do późnego wieczora.
Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, bowiem program realizowano w takim tempie, że nie było czasu na nudę. Kilka godzin trwały konkursy sportowo-sprawnościowe. Uznaniem pań cieszył się salon kosmetyczny. Wiele osób wystartowało w turniejach paintballu, w megasiatkówce i meczu piłki nożnej. Niektórzy próbowali zajęć ekstremalnych: zjeżdżali po linie z drzewa, wdrapywali się na ścianę wspinaczkową, dosiadali koni, strzelali z wiatrówek, ale także bawili się grami planszowymi i korzystali z symulatora 3D. Starsi sprawdzali moc na siłomierzach. Do dyspozycji amatorów sportów wodnych oddano kajaki? i okazałą tratwę, którą musieli sami wybudować. Młodzież próbowała pokonywać krótkie dystanse, buszując we wnętrzu ogromnej przezroczystej piłki. Biegano po murawie w wieloosobowych spodniach i ścigano się na skrzynkach. Na zwycięzców konkursów czekały atrakcyjne nagrody.
Na skraju placu zabaw ustawiono stoiska cateringowe serwujące darmowe ciepłe i zimne posiłki. Można było zjeść pieczyste dania z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem, lody i ciasta. Jedzono na stojąco lub biesiadowano przy stołach pod namiotami, które ustawiono na wypadek niepogody jako osłonę przed deszczem. W sobotę stanowiły również schronienie przed intensywnym słońcem.
- Spotkanie w Spale to piąta impreza dla pracowników od chwili powstania zakładu i nie ostatnia. Biesiada pod chmurką stanowi specjalną premię, którą zachęcamy pracowników do zacieśniania więzów przyjaźni i bliskich kontaktów z pracodawcą - podkreśla Zbigniew Krzyżak.
Na jubileusz, nomen omen, 13. rocznicy powstania zakładu przyjechało kilkaset osób, wśród nich wójt Ujazdu Włodzimierz Goździk z pracownikami urzędu, poseł Artur Ostrowski i grupa przyjaciół Euroboksu ze starostwa.
***
Euroboks Polska jest czołowym producentem tektury falistej i opakowań w kraju. Firmę założył holding Mosburger Dunapack Group, który jest największym branżowym holdingiem w Europie Środkowej. Podobne zakłady jak w Polsce funkcjonują w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Niemczech, Rumunii, na Ukrainie i na Węgrzech. Każdy stanowi odrębną jednostkę gospodarczą, dostosowaną do potrzeb i specyfiki lokalnego rynku.
Fabryka tektury w Przesiadłowie powstała od podstaw w roku 1999. Zakład wybudowano na terenie po byłym tartaku. Stary budynek pozostawiono jako obiekt kultury architektonicznej początku XX wieku oraz symbol przemian gospodarczych na terenie gminy.
Pierwsze dwa lata Eurobox był firmą handlową, sprzedającą jedynie produkty zakładów Grupy z Węgier i Austrii. Początkowo firma miała produkować około 6 mln mkw. tektury rocznie, lecz zapotrzebowanie rosło, a założenia okazały się zbyt skromne. Właściciele zdecydowali o rozbudowie zakładu, który w pierwszych latach zatrudniał kilkudziesięciu pracowników. Najpierw powstał magazyn niezbędny do zwiększenia powierzchni składowej. Kilka miesięcy później rozbudowano część produkcyjną, inwestując w nowoczesny park maszynowy. Linie produkcyjne sprzed kilku lat wciąż pracują, wytwarzając dziesiątki milionów metrów kwadratowych tektury rocznie. W roku 2011 produkcją, marketingiem i obsługą administracyjną zajmuje się prawie ćwierć tysiąca osób. Za 2-3 lata będzie ich znacznie więcej.
Eurobox zatrudnia wysokiej klasy fachowców, bowiem systematyczne szkolenia umożliwiają rozwój zawodowy pracowników i całej firmy. Za wysoki poziom produkcji otrzymał międzynarodowe certyfikaty norm ISO 9001:2008 oraz ISO 14001:2004. W marcu 2009 roku Krajowy Komitet NSZZ ?Solidarność? przyznał zakładowi z Przesiadłowa tytuł ?Pracodawca przyjazny pracownikom?.
Fabryka tektury z Przesiadłowa zajmuje mocną pozycję na polskim rynku. Od kilku lat w rankingach przemysłu papierniczego plasuje się na 3-4 miejscu pod względem wielkości produkcji i sprzedaży. Ciągle inwestuje w przetwarzanie tektury na opakowania techniczne i do produkcji spożywczej. Ponosi wydatki gwarantujące bezpieczeństwo, spokojną przyszłość firmy i załogi oraz stabilną obecność na rynkach krajowym i zagranicznych.


Józef Michalik   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (1095) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator