tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Różności

 Elektroniczny urzędnik pomoże klientom ZUS

 
Klienci tomaszowskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mogą już korzystać z wielofunkcyjnego urządzenia, jakim jest urzędomat, potocznie zwany zusomatem. Dzięki niemu bez kolejki będą mogli załatwić wiele spraw.Z nowoczesnego urządzenia
wielofunkcyjnego,
zwanego zusomatem,
mogą już korzystać klienci
tomaszowskiego oddziału ZUS.
Dzięki niemu nie trzeba już
stać w kolejkach.


Dwa dotykowe ekrany, klawiatura, dwie drukarki, skaner, system głosowy, telefon - tak wygląda urzędomat, czyli samoobsługowe, wielofunkcyjne urządzenie, które pojawiło się w tomaszowskim oddziale ZUS, by ułatwić klientom załatwianie spraw w placówce. Dzięki niemu będzie można złożyć dokumenty zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej, nie czekając w kolejce do urzędniczego okienka.
- Przez urzędomat składać można dokumenty kierowane do ZUS-u w formacie A4. Urządzenie krok po kroku podpowie, co w danym momencie zrobić. Na koniec klient otrzyma potwierdzenie złożenia dokumentów - wyjaśnia Grażyna Wódzka, naczelniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji w tomaszowskim oddziale ZUS. - Osoby, które po raz pierwszy zetkną się z tym urządzeniem, mogą liczyć na pomoc pracowników ZUS, którzy pokażą i wytłumaczą, jak z niego korzystać - dodaje.
Zusomat umożliwia również dostęp zarówno do portalu Platformy Usług Elektronicznych (czyli do indywidualnych profili), jak i do strony internetowej ZUS. Dzięki wbudowanej w urzędomat słuchawce telefonicznej istnieje też możliwość połączenia z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej. Z urządzenia mogą korzystać także niepełnosprawni. Dla osób na wózkach inwalidzkich na odpowiedniej wysokości zamontowany jest drugi monitor. Urzędomat wyposażony jest także w wersję dla osób niedowidzących oraz niedosłyszących. Zusomaty obok portalu internetowego, Centrum Obsługi Telefonicznej i nowoczesnego Systemu Kierowania Ruchem, są częścią składową projektu Platformy Usług Elektronicznych współfinansowanego ze środków unijnych.
Urzędomat dostępny jest w sali obsługi klientów, w budynku A, w godzinach funkcjonowania tomaszowskiego oddziału ZUS.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator