tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

SKUP AUT, kupię każde auto uszkodzone, rozbite ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Ekologiczno-turystyczne śpiewanie

 ?Pszczółki? z OK ?Tkacz? zadbały nie tylko o właściwy repertuar, ale także o odpowiednie stroje.


Miejski Konkurs Piosenki Ekologicznej i Turystycznej pod nazwą ?NATURA-lnie piosenka? od ośmiu lat urozmaica wakacyjne propozycje przygotowane dla najmłodszych przez Miejski Ośrodek Kultury. - Jego celem jest nie tylko propagowanie radości śpiewania i prezentacja umiejętności wokalnych, ale przede wszystkim kształtowanie postaw proekologicznych dzieci i młodzieży - mówi Anna Myszewska z MOK.
W tegorocznym konkursie, który odbył się we wtorek, 12 lipca w parku miejskim, uczestniczyło 28 wykonawców
- 18 solistów oraz malowniczo prezentująca się grupa wokalna ?Pszczółki? z OK ?Tkacz?. Repertuar był zróżnicowany, podobnie jak i sposób wykonania, ale musiał zawierać treści ekologiczne lub związane z turystyką i przyrodą. Poza prezentacjami konkursowymi, w trakcie obrad jury, publiczność zgromadzona przed MOK-iem obejrzała dodatkowo występ Wojtka Białkowskiego, który wcielił się w króla popu - Michaela Jacksona.
W kategorii wiekowej 6-13 lat jurorzy (Dorota Habiera-Czaplińska i Iwona Kamińska - nauczycielki w tomaszowskiej Państwowej Szkole Muzycznej, Łukasz Boroński - muzyk oraz Joanna Pluta z Wydziału Inżyniera Miasta UM) najwyżej ocenili występy Zuzi Borowskiej z Klubu Wojskowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Nowym Glinniku, Kasi Skonecznej, reprezentantki Młodzieżowego Domu Kultury oraz Julii Stępień, przyznając im równorzędne pierwsze miejsca. Drugą nagrodę w tej kategorii wyśpiewał Adam Wiączek. Trzecim miejscem podzielili się: Oliwia Bobrzyk (OK ?Tkacz?), Zuzanna Wróblewska (MOK) i Artur Saktura (Zespół Szkół nr 8). Wyróżnienia trafiły do: Martyny Łazowskiej (OK ?Tkacz?), Eweliny Przybylskiej (SP 12), Izabeli Rogulskiej (MOK), zespołu ?Pszczółki? (OK ?Tkacz?) i Ewy Kaczmarek (ZS 4).
W kategorii 14 lat i więcej pierwszej i trzeciej nagrody nie przyznano. Drugie miejsce ex aequo zajęli Magda Łobodecka (Gimnazjum nr 7) i Mateusz Włodarczyk (MDK).
Nagrody dla laureatów i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundował MOK przy współudziale środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 28 (1095) z dnia 15 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator