tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »

WYWÓZ NIECZYSTOŚCI płynnych i stałych, Firma ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 E-szkoły coraz bliżej

 
80 notebooków i 8 urządzeń wielofunkcyjnych trafiło z początkiem nowego roku szkolnego do uczniów i nauczycieli siedmiu tomaszowskich szkół ponadgimnazjalnych oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Uroczyste przekazanie nowoczesnego sprzętu, który ma ułatwić pracę tym placówkom, odbyło się w poniedziałek, 3 września w siedzibie Starostwa Powiatowego.Nowy sprzęt informatyczny odebrali w poniedziałek w starostwie dyrektorzy szkół i przedstawiciele uczniów.Nowoczesne notebooki i urządzenia wielofunkcyjne zakupione zostały przez Starostwo Powiatowe w ramach realizowanego projektu ?Rozwój informatycznego systemu zarządzania oświatą w powiecie tomaszowskim?. - Dziś nie wyobrażamy już sobie życia bez komputerów i nowoczesnych rozwiązań informacyjnych, dlatego naszym celem stało się stałe podnoszenie jakości pracy podległych nam szkół i placówek, m.in. poprzez doposażenie ich w profesjonalny sprzęt - mówi Katarzyna Banaszczak, naczelniczka koordynującego projekt Wydziału Edukacji w starostwie.
Realizacja projektu odbywa się z udziałem środków unijnych. Wniosek o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powiat złożył już w sierpniu 2010 roku. Uzyskał on pozytywną ocenę formalną i merytoryczną, ale umowę podpisano dopiero w październiku ubiegłego roku. Przetarg na dostarczenie komputerów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem ogłoszony w tym roku wygrała firma Vulcan z Wrocławia (była jedynym oferentem), z którą powiat tomaszowski współpracuje już od jakiegoś czasu (m.in. w zakresie połączenia jedną siecią informatyczną szkół i starostwa jako organu prowadzącego te placówki, wprowadzenia do szkół e-dzienników czy naborów elektronicznych).
Całkowita wartość projektu to 1.153.929 zł. Dofinansowanie ze środków unijnych wyniosło 963.840 zł, a wkład własny starostwa blisko 191 tys. zł (w ostatnich dniach Zarząd Powiatu zwiększył je o 20 tys. zł).
- Postanowiliśmy, że zakupione komputery i urządzenia wielofunkcyjne rozdzielimy równo pomiędzy wszystkie podległe nam szkoły, chociaż realizują one różne programy, bo staramy się inwestować w całą naszą infrastrukturę oświatową - wyjaśnia starosta Piotr Kagankiewicz. Dzięki temu do każdej z placówek trafiło po 10 wysokiej klasy notebooków i jedno urządzenie wielofunkcyjne. Jak zapewniają beneficjenci mają one służyć nie tylko nauczycielom (np. do prowadzenia e-dzienników czy przeprowadzania testów i sprawdzianów on-line), ale także uczniom jako narzędzia pomagające w codziennym zdobywaniu wiedzy.
Dostarczenie do szkół sprzętu informatycznego to tylko jedno z zadań projektu ?Rozwój informatycznego systemu zarządzania oświatą w powiecie tomaszowskim?. Już wkrótce w jego ramach Vulcan ma uruchomić i udostępnić szkołom platformę edukacyjną, dzięki której uczniowie będą mogli korzystać z dodatkowych materiałów do uczenia się zamieszczanych tam przez nauczycieli, a także portal informacji oświatowej i system zarządzania informacją o uczniu.


Jan Pampuch   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator