Sport

Dziesiąta wygrana Mocholi

Kolarstwo przełajowe przed mistrzostwami Polski

Start juniorów młodszych. Od lewej Kościecha, z prawej Tomasik.

W przedsylwestrowy weekend ekipa LKK Start pojechała do Jarocina na dwie duże duże imprezy kolarstwa przełajowego. W obu tomaszowianie wielokrotnie stawali na podium.
W Jarocinie odbyły się ostatnie zawody przed mistrzostwami Polski. Nic więc dziwnego, że zgromadziły prawie całą czołówkę krajową, która chciała się sprawdzić przed najważniejszą imprezą sezonu.
W sobotę odbył się Sylwestrowy Wyścig Przełajowy, zaliczany do challange?u PZKol. W wyścigu pań open Dorota Warczyk zajęła trzecie miejsce. W zmaganiach młodzików najlepszy okazał się Grzegorz Mochola, a wśród młodziczek Patrycja Świerczyńska była druga. Juniorka młodsza Karolina Witek uplasowała się na szóstej pozycji, a z juniorów młodszych Mateusz Kościecha był szósty, a Dawid Tomasik dwunasty. Junior Arkadiusz Rybak finiszował jako czternasty.
***
W niedzielę podopieczni trenera Zbigniewa Dziurdzia rywalizowali w IX serii Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Tomaszowianie prawie powtórzyli wynik z poprzedniego dnia. Warczyk znów była trzecia, Mochola wygrał po raz dziesiąty w tym sezonie, a Świerczyńska zajęła drugie miejsce. Witek była siódma, Kościecha ósmy, Tomasik dwunasty,
a Rybak dziesiąty.
***
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia tomaszowianie startowali w Wyścigu Wigilijnym na ursynowskiej Kopie Cwila w Warszawie. Startowcy zdominowali zawody. Po zwycięstwa sięgnęli Warczyk, Świerczyńska, Mochola i Rybak. Witek
i Kościecha zajęli trzecie miejsce, a Mateusz Szymański był dziewiąty wśród seniorów.
***
Dzięki zdobytym punktom troje tomaszowian jest w czołówce zarówno Pucharu Polski jak i w challenge?u PZKol. Świerczyńska i Mochola są liderami swych kategorii, a Warczyk jest druga za Magdaleną Pyrgies. Tomasik jest siódmy, a Kościecha dziesiąty. Szymański wśród orlików (do 23 lat) jest ósmy. Punkty pucharowe zdobyło dotychczas 281 kolarzy z 34 klubów.
***
Główną imprezą sezonu 2012/13 będą 76 Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Przełajowym. Odbędą się 12 i 13 stycznia w Koziegłowach.
***
LKK Start prowadzi nabór młodzieży (dziewcząt i chłopców) chętnej do uprawiania kolarstwa. Zainteresowani lub ich rodzice powinny kontaktować się z trenerem Dziurdziem (tel. 696 033-762).

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.