tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

BICOM mgr. E. RUSINEK Komputerowe testowanie i ...
czytaj dalej »

JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Dworzec w nasze ręce

 
Władze miasta chcą poprawić warunki osobom korzystającym z usług PKS i PKP. Pomysł jest prosty - należy przejąć dworzec kolejowy.

Taka koncepcja narodziła się w magistracie i ma być odpowiedzią na wycofywanie się przewoźników z dawno przyjętych standardów. Jeszcze kilkanaście lat temu po obu stronach ulicy Dworcowej, na dworcach PKP i PKS, były do dyspozycji ogrzewane, obszerne poczekalnie, kawiarnie czy sklepy. Obecnie w głównym holu dawnego dworca autobusowego prywatna firma, która przejęła nieruchomość, wybudowała warsztaty i inne pomieszczenia pracownicze. Na poczekalnię i toaletę wygospodarowała niewielki lokal.
Nieco inaczej sytuacja wygląda na dworcu PKP. Tam niewiele się zmieniło. Działa gastronomia wraz z małym sklepikiem. Jest czysta i dobrze utrzymana toaleta. Jednak sama poczekalnie jest zaniedbana i obskurna, a na noc zamykana. Jest to w pewnym stopniu usprawiedliwione. Liczba pociągów pasażerskich przejeżdżających przez nasz dworzec jest niewielka, a w poczekalni był ciągły problem z osobami bezdomnymi.
Nie trzeba chyba przypominać, jak sytuacja wygląda na samych peronach dworców. Właśnie dlatego miasto zastanawia się nad przejęciem dworca PKP. - Obecny ich wizerunek to wstyd dla miasta, które jest stolicą powiatu - mówi Grzegorz Haraśny, zastępca prezydenta miasta. - Istnieją już przesłanki prawne, na podstawie których samorządy będą mogły występować do kolei o przejęcie dworca. I będziemy do tego dążyć.
A co miasto chce w nim poprawić? Sam budynek jest bardzo estetyczny. Niedawno miał odnawianą elewację, ale wiele pracy należy włożyć w zagospodarowanie wnętrza. Wynająć pomieszczenia na porządną gastronomię, inne usługi i zająć się okolicznym terenem.
O terminy przejęcia jeszcze za wcześnie pytać. Najpierw miasto musi rozpocząć negocjacje z właścicielem dworca.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator