JAN MINCER - specjalista ginekolog, położnik, ...

Sport

Dwa razy Czech

Przy szachownicach

W Klubie Nauczyciela ZNP odbyły się mistrzostwa Tomaszowa w szachach błyskawicznych. Zwyciężył Andrzej Czech i odebrał tytuł Dariuszowi Sejdakowi.
Grano „każdy z każdym” systemem P-5, czyli po pięć minut dla zawodnika na partię. Dość szybko na czele klasyfikacji znaleźli się obrońca tytułu Sejdak i ubiegłoroczny wicemistrz Czech. Ostatecznie obydwaj uzbierali po 7,5 punktu i o końcowej klasyfikacji zadecydowały dogrywka z dwóch partii. Lepszy okazał się Czech, zwyciężając 1,5:0,5.
Trzecie miejsce zajął Sławomir Grudziński z dorobkiem 7 pkt. Miejscami czwartym i piątym podzielili się Grzegorz Dmuchowski i Tadeusz Sulmowski, którzy zgromadzili po 6 pkt.
***
W Klubie Nauczyciela rozegrany został trzynasty turniej szachowy z cyklu o puchar prezesa Zarządu Oddziału ZNP w Tomaszowie. Zwyciężył Andrzej Czech.
W zawodach, które odbyły się w ubiegły czwartek, startowało 15 zawodników. Od początku na czele stawki było trzech zawodników, którzy ostatecznie zajęli miejsca na podium. Ciekawie zrobiło się, gdy doszło do rywalizacji między nimi. Grzegorz Dmuchowski pokonał Zdzisława Bąbola w czwartej rundzie, ale zaraz uległ Andrzejowi Czechowi. Gdy wydawało się, że Czech sięgnie po zwycięstwo z kompletem punktów, w ostatniej rundzie przegrał z Bąbolem. Wszyscy trzej mieli po 5 punktów i o końcowej kolejności zadecydowały punkty pomocnicze.
Ostatecznie górą był Czech. Drugie miejsce zajął Dmuchowski, a trzecie Bąbol. Czwartą lokatę wywalczył junior Cezary Radomski, a piąty był Jan Wdówka.
Impreza pucharowa składa się z czternastu turniejów klasyfikacyjnych, rozgrywanych tempem po 15 minut dla zawodnika na partię (sześć rund). Do klasyfikacji końcowej będzie zaliczone dziesięć najlepszych wyników. Organizatorem zawodów jest Tomaszowski Klub Szachowy Hetman.
Ostatni turniej mistrzostw odbędzie się 20 maja. Początek o godz. 17.00.
***
Na 27 maja planowane jest zakończenie całego cyklu pucharowego i wręczenie nagród. Prawdopodobnie, jeśli będą chętni, rozegrany zostanie turniej błyskawiczny (P5).

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (1034) z dnia 13 Maja 2010r.