tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY kompleksowe tel ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Teren

 Drogi, chodniki, boiska...

 

Inwestycje w gminie Tomaszów idą pełną parą. W tym roku zakończy się budowa ośrodka zdrowia, budynku szkolnego i boiska wielofunkcyjnego w Smardzewicach.
Prowadzone są też prace na drogach gminnych. W Wąwale przebudowana została ulica Leśna na odcinku prawie 400 metrów. Do niedawna nierówna i wyboiska droga ma nową nawierzchnię. Wykonane zostały również zjazdy gospodarcze do posesji i uzupełnione ubytki w jezdni w obrębie skrzyżowania z ul. Cegielnianą (tuż obok kapliczki). Ulica Leśna prowadzi do szlabanu, za którym znajduje się już droga leśna, należąca do Nadleśnictwa Smardzewice. Przebudowa tej nawierzchni kosztowała 283 tys. złotych.
Podobny zakres prac wykonany będzie w Zaborowie II. Zostanie przebudowany 578-metrowy odcinek ul. Nadrzecznej. Powstaną zjazdy, pobocza umocnione kruszywem z podsypką piaskową. Będzie też zamontowane oświetlenie.
W gminie Tomaszów planowane są budowy chodników dla pieszych ze zjazdami gospodarczymi. W Karolinowie prace już ruszyły. Nawierzchnia z kostki brukowej, za 294 tysiące złotych, będzie miała 1,182 km długości. Niebawem rozpoczną się też prace w Niebrowie. Tam nowy chodnik, o długości kilometra, będzie kosztował 257 tys. Gmina przeznaczy też 62 tys. złotych na naprawy ubytków w drogach gminnych i zewnętrznych.
Nowe obiekty w Smardzewicach
W sierpniu w Smardzewicach zakończy się największa inwestycja w gminie, czyli rozbudowa Zespołu Szkolono-Przedszkolnego. Remont ruszył pod koniec 2010 r. i przez trzy lata pochłonął 1,78 miliona złotych. Został zbudowany dwukondygnacyjny pawilon przylegający do szkoły. Na parterze są się dwie sale przedszkolne i dwie sale dla pierwszoklasistów (w tym jedna zaadaptowana ze starej części). Do tego szatnie, sanitariaty i pomieszczenie dla personelu szkoły. Natomiast na pierwszym piętrze będzie sala multimedialna i biblioteka z czytelnią (oba pomieszczania po 60 m2), sala lekcyjna (54 m2) oraz pokój nauczycielski i sanitariaty. Przebudowany też został łącznik przy sali gimnastycznej. Są tam szatnie, gabinet lekarski, pomieszczenie socjalne i magazyn na sprzęt sportowy. Od nowego roku szkolnego z obiektu będą korzystać już uczniowie.
Do końca września ma być gotowy publiczny ośrodek zdrowia, znajdujący się na początku wsi (jadąc od Tomaszowa). Parterowy budynek, wart 1,3 mln złotych, robi wrażenie. Dwuspadowy, drewniany dach, pokryty blachoda-chówką. W środku recepcja, poczekalnia dla chorych, pomieszczenie dla zdrowych dzieci, gabinety - lekarzy ogólnych, stomatologiczny i rehabilitacyjny, punkt apteczny oraz zaplecze i kotłownia. Robotnicy pracują jeszcze nad adaptacją terenu wokół budynku. Montują ogrodzenie i przygotowują miejsca parkingowe.
W tym roku gmina chce zbudować w Smardzewicach boisko wielofunkcyjne. Wart prawie 900 tys. złotych obiekt, współfinansowany w 50% z Programu Rozwoju Obszarów Wiej-skich, ma powstać na terenie szkoły. Wykonawcą będzie firma Moris-Sport z Warszawy, specjalizująca się w tego typu inwestycjach. Prace ruszą jeszcze w czerwcu. Najpierw robotnicy muszą usunąć nawierzchnię asfaltowo-betonową starego boiska. W jego miejsce powstanie wielofunkcyjny obiekt o nawierzchni poliuretanowej (syntetycznej), z boiskami do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki i kortem do tenisa ziemnego. Będzie też bieżnia okólna i skocznia w dal. Oprócz tego nowa brama wjazdowa, furtki, ogrodzenie i ciąg komunikacyjny z kostki brukowej, obsługujący obiekty sportowe. Cały kompleks ma być gotowy do końca sierpnia.
Natomiast w Ciebłowicach Dużych, przy drodze do Spały, powstaje inny obiekt sportowy. Ogrodzone boisko piłkarskie z naturalną murawą jest już gotowe. Tuż obok niego powstaną wkrótce dwa boiska do siatkówki plażowej. Już latem odbędzie się tam czwarta edycja turnieju Ciebłowice Cup. Ta impreza z każdym rokiem gromadzi coraz więcej uczestników. Cały obiekt będzie kosztować 100 tys. złotych.


Nowa nawierzchnia na ul. Leśnej w Wąwale.


Ośrodek zdrowia w Smardzewicach będzie gotowy już we wrześniu.
ag   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator