tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

REMONTY, KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIA WNĘTRZ, glazura, ...
czytaj dalej »

OSUSZACZE - wynajem, usuwanie wilgoci, tel. ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Dokumenty będą, ale czy będą pieniądze...

 
W tym roku Wydział Inwestycji UM zleci wykonanie rekordowej ilości dokumentacji na modernizację dróg. W sumie nowego wyglądu mają nabrać 34 ulice. Nie wiadomo jednak, przez ile lat będą realizowane te inwestycje.

Obecnie trwa przetarg na wykonawcę remontu w Woli Wiadernej. Ze względu na szerokość pasa drogowego rewolucji nie będzie, ale z pewnością poprawi się sytuacja mieszkańców. Zostanie położone ponad 1,1 km asfaltu o szerokości 5 metrów. Niestety nie będzie chodnika, ponieważ nie ma na niego miejsca i sieci kanalizacyjnej, bo do miejscowości nie dochodzi węzeł. Poprawiony zostanie jednak rów, wybudowane nowe przepusty i zjazdy. Planowana jest również przebudowa sieci napowietrznej niskiego napięcia i telekomunikacyjnej. Zakończenie zadania wstępnie ustalono na 30 lipca.
O wiele więcej przetargów będzie kierowanych do firm projektowych. Obecnie już mogą się starać o wykonanie dokumentacji na dwie drogi w Białobrzegach. A dokładnie na instalację 350 metrów kanalizacji deszczowej i odnowienie nawierzchni na ul. Hubala, od szkoły do ul. Gminnej. Praktycznie identyczne prace mają być wykonane na Okopowej.
Asfalt a pod nim infrastruktura, planowane są ponadto na siedmiu ulicach osiedla Nowy Port. Choć to dopiero pierwszy krok, cieszyć się powinni mieszkańcy ulic: Ustronie (123 metry nawierzchni i kanalizacji), Grabowej (123 m), Leszczynowej (137 m), Morelowej (130 m), Kasztanowej (130 m), Bukowej (130 m) i Jarzębinowej (177 m).
Kolejne projekty będą dotyczyć w sumie 2185 metrów nawierzchni i kanalizacji na ul.: Rumiankowej, Kalinowej, Konwaliowej, Jagodowej, Szarotkowej, Świeżej, na Siedmiodomkach, Przejeździe Dąbrowskim, Łącznej i Husarskiej.
Do przebudowy szykowana jest również Szkolna, Żwirki i Wigury, Bohaterów Getta Warszawskiego. Tam wymienione zostaną nawierzchnia, chodniki i położona kanalizacja.
Pracownicy Wydziału Inwestycji twierdzą, że planowane jest bardzo dużo. Wszystkie te prace będą wykonywane jednak przez wiele lat.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (1025) z dnia 18 Marca 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator