tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

UROLOG SPECJALISTA DR N. MED. K. DĄBROWSKI. USG. ...
czytaj dalej »
 
Sport

 Dogoniły liderki

 
Siatkówka dziewcząt w Dargfilu

W ligach młodzieżowych o mistrzostwo województwa łódzkiego w piłce siatkowej zakończyła się faza grupowa. MUKS Dargfil wystawił trzy drużyny ? wszystkie z szansami na awans do mistrzostw Polski.
Kadetki tuż przed świętami rozegrały ostatni mecz grupowy. Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza w Łodzi pewnie pokonały ŁKS 3:0 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli ex aequo z MUKS Abis SP 64 Łódź.
Tabela:
1. Dargfil 10 27 27-3
Abis 10 27 27-3
3. SMS Łódź 10 16 17-17
4. Ozorków 10 8 10-23
5. ŁKS I 10 7 10-25
6. Łask 10 5 7-27.
W drużynie występowały: Kinga Stronias, Aleksandra Gogol, Karolina Wojciechowska, Oliwia Michalak, Iza Matyszczak, Marta Kostrzewa, Karolina Lechowska, Wiktoria Sobczyk, Kinga Wysokińska oraz siostry Gotnerówny
? Aleksandra, Joanna i Małgorzata.
Do ligi kadetek zgłosiło się siedemnaście drużyn, które podzielono na trzy grupy. Zespoły, które po eliminacjach zajęły w grupach dwa czołowe miejsca oraz dwa zespoły z najlepszym dorobkiem punktowym z trzecich miejsc awansowały do fazy półfinałowej, składającej się dwóch turniejów. Terminy nie są jeszcze znane.
***
Do ligi młodziczek zgłoszono 22 zespoły, które poprzez turnieje kwalifikacyjne zostały podzielone na 4 grupy eliminacyjne. W fazie zasadniczej będzie siedem punktowanych turniejów. W finale zagrają cztery drużyny, które uzbierają najwięcej punktów.
W weekend w Łodzi odbył się piąty turniej grupy A. Najlepsza okazał się Dziewiątka Łódź, która wygrała wszystkie mecze po 2:0. Tomaszowianki spisały się dobrze. Wygrały 2:0 z MKS 16 Budowlani oraz 2:1 z Siatkarzem Wieluń.
W zespole prowadzonym przez trenera Adama Czekaja grały: Michalak, Matyszczak, Agata Lutek, Weronika Lusek, Klaudia Orłowska, Patrycja Lubicka, Alek-sandra Gałka, Kinga Różalska, Joanna Wójcik, Wiktoria Bernaciak, Kalina Kurpińska, Martyna Olszańska i Zuzanna Lenarczyk.
Po pięciu turniejach w klasyfikacji zdecydowanie prowadzi Dziewiątka z dorobkiem 109 punktów. Dargfil ma 102 pkt i jest drugi. Trzecią lokatę zajmuje Siatkarz (98), czwarty jest MKS 16 (97),
a piąty Lider Konstantynów (89).
Kolejny turniej już w nadchodzącą sobotę w Tomaszowie. 5 stycznia w hali ZS nr 4 na Niebrowie Dargfil rywalizować będzie z dziewiątką Łódź, Siatkarzem Wieluń i Liderem Konstantynów.
***
W końcu roku w Piątku odbył się V Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetek. Zwyciężyła Dziewiątka Łódź, pokonując w finale reprezentację Białorusi 3:1. Klubowa ekipa pokonała drużynę, która niedawno na Łotwie wygrała z reprezentacjami: Polski, Rosji, Ukrainy i Azerbejdżanu.
W zawodach startowały siatkarki Darg-fila, które zajęły czwarte miejsce, w ostatnim pojedynku przegrywając z Abisem SP 64 Łódź. W tomaszowskim zespole wyróżniono Stronias.
***
6 i 7 stycznia w Tomaszowie rozegrany zostanie pierwszy półfinał. W niedzielę od 12.00 rozegrane zostaną cztery mecze. Najpierw Abis zmierzy się z Juvenią Rawa Maz., a następnie Dargfil ze Skrą Bełchatów. Później będzie pojedynek Dargfila z Juvenią oraz Abisa ze Skrą.
W poniedziałek od 16.00 rozegrane zostaną dwa ostatnie mecze. Skra zagra z Juvenią, a w meczu na szczycie Dargfil zmierzy się z Abisem.
Drugi turniej półfinałowy zaplanowany jest na 11-13 stycznia w Łodzi.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (1172) z dnia 4 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator