tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...
czytaj dalej »

BIURO Podatkowe "Berry", księgi, ewidencje VAT, ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Docenieni za recytację

 
Tomaszowscy recytatorzy znaleźli się wśród laureatów XX Harcerskiego Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego ?Strofy o ojczyźnie?.Jagoda Jasnowska i Angelika Zakaszewska z Gimnazjum nr 3 znalazły się wśród laureatów jubileuszowej edycji konkursu recytatorskiego ?Strofy o ojczyźnie?.Organizatorem konkursu od dwudziestu lat jest Chorągiew Łódzka ZHP. By wystąpić w finale, najpierw trzeba przejść eliminacje wojewódzkie. W tym roku wśród ponad 130 uczestników reprezentujących drużyny harcerskie, zuchowe oraz szkoły, którzy w szranki słowne stanęli 31 marca w Łodzi, nie zabrakło tomaszowian - uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 oraz Gimnazjum nr 3. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności interpretacyjnych przed jury do finałowego etapu, który odbył się w połowie maja, zakwalifikowali się: w kategorii klas I-III SP - Kamila Bilska, Aleksandra Czajkowska i Piotr Zwardoń, w kategorii klas IV-VI - Julia Iwanicka, Zuzanna Krakowiak, Adrianna Szewczyk, Mikołaj Sygitowicz i Kacper Włosek (wszyscy SP 12) oraz w kategorii gimnazjów - Jagoda Jasnowska, Pola Królak, Angelika Zakaszewska i Natalia Surosz (Gim. 3).
W ogólnopolskim finale konkursu udział wzięło pięćdziesiąt sześć osób, które zaprezentowały się w czterech kategoriach wiekowych. Wśród laureatów ponownie znaleźli się tomaszowianie. Nagrodę Grand Prix - dwutygodniowy pobyt w ośrodku harcerskim ?Nadwarciański Gród? w Załęczu Wielkim - wywalczyła Jagoda Jasnowska. Drugie miejsce w kategorii klas IV-VI wyrecytował Mikołaj Sygitowicz. Wyróżnienia przyznano Kamili Bilskiej (kl. I-III) i Angelice Zakaszewskiej (gimnazja). Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez instruktorów łódzkiego ałacu Dzieci i Młodzieży.
Do konkursu Jagodę i Angelikę przygotowała Anna Borcuch, polonistka w Gim. 3, natomiast uczniów SP 12 nauczycielki - Renata Żerek i Elżbieta Bojanowska.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (1143) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator