tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

REUMATOLOG specjalista internista ANNA GŁOWA - ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Czy podołają inwestycji?

 

Trzyosobowa delegacja w składzie: Szwed, Włoch, Anglik w towarzystwie dwóch przedstawicielek Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wizytowała przez dwa dni Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej. Powodem wizyty było ustalenie stanu przygotowania tomaszowskiej spółki do przeprowadzenia największej inwestycji miejskiej przy wsparciu unijnych środków. Chodzi o skanalizowanie aglomeracji miejskiej i budowę oczyszczalni ścieków.
Międzynarodową delegację skierowała do Tomaszowa Komisja Europejska, która ostatecznie zdecyduje o przyznaniu ZGWK środków z Funduszu Spójności.
- We wtorek pokazaliśmy gościom obszar, który obejmuje aglomeracja tomaszowska, ujęcie wody pitnej oraz zapoznaliśmy ich z procesami technologicznymi towarzyszącymi obecnie oczyszczaniu ścieków - mówił nam jeszcze w trakcie wizyty grupy Jaspers, Andrzej Barański, prezes ZGWK. - Do wieczora trwała dyskusja na temat planowanej inwestycji. W środę goście i nasi specjaliści pracowali w trzech roboczych grupach. Finansowo-ekonomicznej, technicznej i zajmującej się zagadnieniami ochrony środowiska z uwzględnieniem obszarów Natura 2000, które pojawią się na drodze naszych inwestycji.
W chwili, gdy zamykaliśmy gazetę wizyta grupy Jaspers jeszcze się nie zakończyła. W ZGWK trwało spotkanie, podczas którego, już wspólnie, omawiano problemy występujące we wszystkich trzech obszarach.
- Po zakończeniu wizyty spodziewamy się pisemnej oceny i wniosków odnoszących się do naszego przedsięwzięcia - stwierdził prezes A. Barański.
Za tydzień postaramy się przekazać więcej szczegółów na temat inwestycji.


(ał)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (1093) z dnia 1 Lipca 2011r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator