tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »

SPECJALISTA NEUROLOG MARIA PIASTA*, ul. Rolna ...
czytaj dalej »
 
Relacje

 Czerwony, żywy, urodzinowy

 
455 osób ułożyło z siebie 8 maja żywy czerwony krzyż - symbol organizacji, która tego dnia obchodziła swoje święto na całym świecie. Happening odbył się po raz siódmy, tym razem na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.foto: Stefan Marcinkowski


Na zaproszenie organizatorów - Zarządu Rejonowego PCK i Grupy SIM PCK - jak zwykle niezawodnie odpowiedziały dzieci, młodzież i nauczyciele z tomaszowskich przedszkoli i szkół. Największa, aż 92-osobowa delegacja, przybyła z Zespołu Szkół nr 4. Licznie reprezentowane było również Gimnazjum nr 6 - 60 osób i Przedszkole nr 2 - 55 osób. Były też przedszkolaki z ?dwunastki?, uczniowie szkół podstawowych nr 7 i 12, gimnazjów nr 2 i 3, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 3 i 6. Dotarła również, przyjeżdżając specjalnie na to spotkanie, 15-osobowa delegacja Zespołu Szkół w Wiadernie. Dołączyły osoby indywidualne.
Jak zwykle uczestnikom wykonano pamiątkowe zdjęcia, których zrobienia podjął się, m.in. się Stefan Marcinkowski, właściciel Foto Studia M. Strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej zaprezentowali krótki pokaz swoich umiejętności w zaimprowizowanym wypadku drogowym. Zainteresowani mogli też obejrzeć strażacki sprzęt i zwiedzić siedzibę komendy. Na wszystkich gości spotkania czekały drobne upominki - chrupki przekazane na ten cel przez firmę FritoLay.
8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Dunanta. W 1948 r. ustanowiono go wspólnym świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 r. obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Tegoroczny happening był podwójnie urodzinowy - PCK obchodzi bowiem w bieżącym roku 90-lecie istnienia.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania i osobom zaangażowanym w jego realizację. Szczególne podziękowania kierują do strażaków, za ogromną pomoc w organizacji imprezy.


(ms)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (982) z dnia 15 Maja 2009r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator