tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

NAPRAWA AGD - lodówki, zamrażarki, pralki ...
czytaj dalej »

GABINET pediatryczno-pneumonologiczno-alergologicz ...
czytaj dalej »
 
Opinie

 Czekają na absurdy...

 

Do końca kwietnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zbiera opinie na temat absurdalnego oznakowania swoich dróg, związanego przede wszystkim z ograniczeniami prędkości i lokalizacją fotoradarów. Zgłoszenia może nadsyłać każdy i - jak zapewnia premier Donald Tusk - wszystkie będą analizowane przez specjalistów z zakresu ruchu drogowego. Odpowiedni formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej GDDKiA w zakładce ?oznakowanie dróg krajowych?.
Na naszym terenie nie występują raczej problemy ze znakami ograniczającymi prędkość. Na S-8 pewnie są w pełni uzasadnione, na odcinku od Piotrkowa Tryb. do Rawy Maz. nie planowane jest także ustawianie fotoradarów. Jedyny maszt z urządzeniem pomiarowym będzie uruchomiony przy K-48 w Spale, co również jest logiczne. Ograniczenia prędkości na tej drodze obowiązują jedynie na terenach zabudowanych.
Można by było jednak doszukać się nieprawidłowo ustawionych innych znaków, np. droga serwisowa od węzła Tomaszów-Centrum oznakowana jest jako K-48, a faktycznie ta droga krajowa zaczyna się przy wyjeździe z ronda w ul. Ujezdzką.


war   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (1185) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator