PRYWATNY gabinet ginekologiczno-położniczy lek. ...

DIETA dr. J. Kwaśniewskiego, żywienie optymalne, ...

Sport

Cross country i maraton

Pod górę Baśniową wjeżdżają kolejno: Mateusz Gwizdoń, Dawid Tomasik, Patrycja Świerczyńska i Karolina Witek

W minioną niedzielę w Lublinie amatorzy i profesjonaliści ścigali się w szóstej edycji AZS MTB CUP. W większości wyścigów cross country kolarze tomaszowskiego Startu byli widoczni. Tomaszowscy kolarze wypadli też bardzo dobrze w maratownie zorganizowanym przez Marka Galińskiego.
Impreza sportowa rozpoczęła się rywalizacją najmłodszych kolarzy. Tomaszowianie dominowali. Wyścig młodziczek wygrała Patrycja Świerczyńska, a Karolina Witek była druga, choć w końcówce zerwała łańcuch i więcej biegła niż jechała. Wśród młodzików Mateusz Kościecha był drugi, a wyścig przegrał na finiszu. Trzeci był Daniel Lesiewicz. W zmaganiach juniorów młodszych Dawid Tomasik finiszował jako drugi. W zmaganiach pań open Dorota Warczyk także zajęła drugie miejsce.
Cykl AZS MTB CUP składa się
z siedmiu imprez. Zawody będą jeszcze 28 września w Zabrzu. Po sześciu edycjach tomaszowianie liczą się w klasyfikacji generalnej. Warczyk jest liderka wśród pań z czterema zwycięstwami. Świerczyńska prowadzi wśród młodziczek, a Karolina Witek jest trzecia. Gwizdoń jest najlepszym młodzikiem, a Tomasik jest trzeci wśród juniorów młodszych (startował tylko trzy razy).

***
Także w niedzielę, ale w Gielniowie odbył się Galiński MTB Maraton. Kilkuset kolarzy miało do wyboru trzy trasy. Na najdłuższej trasie (69 km) czwarte miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli Robert Wrzesień, Mateusz Szymański i Arkadiusz Rybak. W megamaratonie (średnim) na dystansie 47 km Sylwester Szturnoga wygrał swoją kategorię. Mateusz Gwizdoń był piąty, choć czternastolatkowi przyszło rywalizować z kolarzami starszymi o dwa lata. Piotr Biernacki (pierwszy mistrz Polski juniorów w MTB) był szósty w kategorii.
W hobby-maratonie na dystansie 15 km wiceprezes Startu Roman Rutowicz wygrał swoją kategorię. Wystartował też wielokrotny mistrz Polski Sławomir Barul i był drugi w kategorii, a niespełna trzynastoletni Grzegorz Mochola był piąty w kat. do 16 lat.

***
LKK Start prowadzi nabór młodzieży (dziewcząt i chłopców) chętnej do uprawiania kolarstwa. Zainteresowani lub ich rodzice powinny kontaktować się z trenerem Dziurdziem (tel. 696 033-762).

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (1155) z dnia 7 Września 2012r.