Sport

Coraz dalej do awansu

Piłka nożna kobiet

Z prawej Ola Wójciak, najlepiej strzelająca głową piłkarka Dargfila.

W sobotę drużyna Dargfila rozegrała kolejny mecz ligowy i doczekaliśmy się w końcu zwycięstwa. Wcześniej nasze piłkarki przegrały dwa ważne pojedynki.
MUKS Dargfil – Rolnik Biedrzychowice Głogówek 2:1 (1:1), gole: 0:1 Wójciak (14), 1:1 Pawłowska (35), 2:1 Grabalska (68).
Skład gospodyń: Anna Strawa – Klaudia Augustniak, Gabriela Daleszczyk, Aleksandra Wójciak, Paulina Poborczyk – Żaneta Swędrowska (80 Anna Włodarczyk), Ilona Syrewicz, Marta Grabalska, Joanna Dziubek – Marta Gajak, Małgorzata Kamocka (75 Patrycja Marciniak). Trenerzy Dariusz Kwiatkowski i Radosław Wilczyński.
Początek wiosennej części rozgrywek pierwszoligowych był w miarę udany dla dziewczyn z MUKS Dargfil. Ekipa klubu sponsorowanego przez Ceramikę Paradyż wygrała dwa pierwsze mecze i była nadzieja, że nawiąże walkę z najlepszymi. Teraz wygląda jednak na to, że awans oddala się coraz bardziej. Sytuacji naszego klubu w tabeli nie zmieniło nawet ostatnie zwycięstwo.
Sobotni mecz to kolejny, niezbyt ciekawy spektakl. Spotkanie ułożyło się po myśli gospodyń. Już w czternastej minucie był rzut rożny, a po dośrodkowaniu najprzytomniej w polu karnym zachowała się Wójciak i głową skierowała piłkę do bramki.
Po kolejnych dwudziestu minutach znów kibiców Dargfila ogarnął smutek i żal. Smutek po straconej bramce, a żal po licznych zmarnowanych okazjach. Otóż piłkarka z Głogówka zdecydowała się strzelić z odległości ponad 30 m i piłka wpadła tuż pod poprzeczkę do bramki strzeżonej przez Strawę.
Nasze dziewczyny w sobotę zbytnio się nie wysilały. Biegać to im się z pewnością nie chciało. Na szczęście dobry dzień miała Grabalska. W połowie drugiej części spotkania zdecydowała się na samotny rajd, minęła dwie przeciwniczki i celnym strzałem udało jej się pokonać bramkarkę gości.
– Kolejny raz pokazaliśmy niezły futbol, ale nie potrafiliśmy udokumentować przewagi bramkami – mówi trener Kwiatkowski. – Marnowanie z trudem wypracowanych okazji stało się naszą poważną bolączką. Całe szczęście, że Grabalska strzelił drugiego gola, bo przypadkowa bramka Rolnika zakłamałaby całkowicie obraz meczu.
Szanse na awans Dargfila do ekstraligi są już nikłe, a w tym roku jest wyjątkowa okazja. Ekstraliga, w której gra obecnie sześć drużyn, zostanie przeorganizowa i powiększona do dziesięciu zespołów. Awans wywalczą automatycznie po dwie ekipy z pierwszych lig, a z trzecich miejsc będą walczyć w barażach.
***
Pozostałe wyniki osiemnastej kolejki: Gol Częstochowa – 1. FC Katowice 0:1 (0:0), Górnik Łęczna – Zamłynie Radom 2:0 (2:0), KKS Zabrze – Podgórze Kraków 3:4, Bronowianka Kraków – Unia Opole 4:1, pauzował KKS Czarni Sosnowiec.