tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FOTOWOLTAIKA dla Firm i Osób Fizycznych.
czytaj dalej »

FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...
czytaj dalej »
 
Kultura

 Chopin w muzeum

 Michał Perek wzbudził zachwyt publiczności wykonaniem Walca Cis-moll


Preludia, walce, mazurki, polonezy i etiudy Fryderyka Chopina, jednego z najznakomitszych polskich kompozytorów zabrzmiały w czwartek, 11 lutego w murach pałacu Ostrowskich, który jest obecnie siedzibą tomaszowskiego muzeum. W ten sposób piętnastu uczniów klas fortepianu Szkoły Muzycznej I i II stopnia zainaugurowało obchody (ogłoszonego na 2010 rok przez Sejm) Roku Chopina.
Wykonawcy zbierali od zgromadzonej licznie publiczności rzęsiste brawa, wzywające nawet kilkakrotnie do bisów.
Młodych pianistów do koncertu przygotowały: Dorota Habiera-Czaplińska, Anna Zdonek, Iwona Kamińska, Agnieszka Gach, Ewelina Wójcik i Aneta Kotewicz-Bilmin.
Koncert uzupełniła prezentacja multimedialna pt. „Fryderyk Chopin - wszechstronny geniusz” przygotowana przez Dorotę Bill-Skorupę, starszego kustosza muzealnego. - Był to pierwszy koncert z tego cyklu zorganizowany we współpracy z tomaszowską szkołą muzyczną - wyjaśnia Dorota Bill-Skorupa. - Następny odbędzie się 22 kwietnia w scenerii wystawy satyrycznych rysunków Zbigniewa Jujki.
Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina muzeum, oprócz koncertów, przygotowało również szereg innych imprez. Przez cały rok oglądać będzie można wystawy czasowe związane z osobą, twórczością lub życiem prywatnym kompozytora. Odbywać się będą także lekcje muzealne, audycje muzyczne dla dzieci oraz wykłady dla dorosłych.


MarMajs    

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (1021) z dnia 18 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator