tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
FHU REMONT - PROFI* remontowo-wykończeniowe, ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »

RTV Serwis D. Kurzyk naprawa telewizorów, kamer, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Burza w klubie PiS

 
Po głosowaniu w Radzie Miejskiej nad likwidacją Gimnazjum nr 2.

Przewodniczący miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwość poseł Marcin Witko postanowił złożyć wniosek o wykluczenie z partii dwóch tomaszowskich radnych Krzysztofa Kuchty i Tomasza Wawry, którzy w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej zagłosowali za likwidacją Gimnazjum nr 2. Zdaniem posła, decyzja radnych jest sprzeczna z linią programową PiS. Zarząd główny już w 2011 r. przyjął uchwałę, że PiS jest z zasady przeciwko likwidacji szkół. W kraju znane są przypadki wyrzucania z partii radnych, działających niezgodnie z tą uchwałą.
Uchwałę intencyjną Rady Miejskiej o zamiarze likwidacji Gimnazjum nr 2 poparło 11 radnych, w tym czterech z klubu PiS. Byli to: Tomasz Wawro, Krzysztof Kuchta, Henryk Dworczak i Stanisław Stańdo. Dwaj pierwsi są członkami PiS, a Dworczak i Stańdo z listy PiS tylko startowali w wyborach samorządowych. Witko może więc próbować wyciągnąć konsekwencje tylko wobec Wawry i Kuchty. Pozostałych dwóch może co najwyżej wykluczyć z klubu i straszyć niewprowadzeniem na partyjną listę w następnych wyborach. To słaby straszak, bo zmieniła się ordynacja wyborcza i za niespełna dwa lata będą jednomandatowe okręgi wyborcze.
Radny Kuchta poinformowała na stronie internetowej PiS, że zagłosował za likwidacją szkoły przez pomyłkę. Radny Wawro uważa, że postąpił słusznie i deklaruje, że nie podda się bez walki.
Przed sesją w klubie PiS była dyskusja o likwidacji Gimnazjum nr 2, ale nie wprowadzono dyscypliny głosowania. W efekcie z dziewięcioosobowego klubu tylko Wiesław Pawłowski i Kazimierz Pietrzyk zagłosowali przeciwko likwidacji szkoły. Pozostała trójka wstrzymała się od głosu.


(poż)   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (1181) z dnia 8 Marca 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator