tomaszowski informator tygodniowy
Ogłoszenia
Wyróżnione
Sprzedaż Choinek Świątecznych. Tomaszów ul. ...
czytaj dalej »

PEDIATRA A. ŚMIETANKA. Wizyty domowe, tel. 44 ...
czytaj dalej »

JERZY RATAJSKI - pediatra, neurolog dziecięcy, ...
czytaj dalej »
 
Aktualności

 Bulwary w budowie

 Ulica Bulwary ma być gotowa przed końcem tego roku.Na początku maja ruszyła budowa ul. Bulwary. To trzecia obok Nowomurarskiej i Zachodniej ulica budowana w ramach programu rewitalizacji centrum miasta.
Trzy inwestycje początkowo miały kosztować w sumie 11,6 mln zł i zakończyć się do 15 października przyszłego roku. Przetarg wygrała tomaszowska firma Asdrog, która zaoferowała najniższą cenę, 4,5 mln zł. W dodatku prace zamierza zakończyć nie w październiku za rok, ale do końca tego roku. Ulica Nowomurar-ska, którą w międzyczasie radni przemianowali na ul. B. Meca, jest już gotowa. Trwa budowa ul. Zachodniej, która właściwie będzie parkingiem na prawie 150 samochodów. Tu też przyspieszono roboty i ulica ma być gotowa do końca lipca.
Przed Asdrogiem ostatnie w tym projekcie zadanie do wykonania - budowa 212 m bieżących ul. Bulwary. Na razie rozpoczęli prace związane z przekładaniem instalacji elektrycznej. W ul. Bulwary, tak jak w dwóch pozostałych, ułożona będzie kanalizacja deszczowa. Nawierzchnia będzie asfaltowa. Przy ulicy powstanie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Pojawią się przy niej też elementy tzw. małej architektury: lampy, kosze na śmieci i ławeczki. Miejmy nadzieję, że nie będą w tym mieście nikomu "przeszkadzały", a tylko z pożytkiem służyły nam wszystkim.
Budowa ul. Bulwary wg pierwotnego harmonogramu miała zakończyć się jesienią przyszłego roku, ale wykonawca deklaruje, że stanie się to jeszcze przed końcem tego roku.
Po oddaniu do użytku ul. Bulwary (jeśli radni nie zmienią jej nazwy, a pewnie zmienią, bo co innego mają do roboty) będzie ulicą dwukierunkową. Jednak wyjazd z niej, na obu krańcach, będzie jedynie dozwolony w prawo. W ul. Fabryczną ze względu na to, że jest ona jednokierunkowa, a w ul. Warszawską z powodu dużego natężenia ruchu.


Ryszard Pożyczka   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (1192) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TIT
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
ogloszenia@pajpress.com.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: (44) 724 64 17 wew. 28

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: (44) 724 24 00
redakcja@tomaszow-tit.pl
Artykuły
Informator