czytaj dalej »

UWAGA. DO TEJ KATEGORII OGŁOSZENIA BĘDĄ ...

Sport

Brąz będkowianek

W Aleksandrowie Łódzkim odbył się finał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w czwórboju lekkoatletycznym. W zawodach udanie startowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Będkowie, które stanęły na najniższym stopniu podium.
Będkowianki awans na szczebel wojewódzki wywalczyły, wygrywając najpierw eliminacje miejsko-powiatowe w Tomaszowie, a następnie zawody rejonowe. W zmaganiach finałowych dziewczyny z Będkowa rywalizowały
z reprezentacjami jedenastu szkół. Były to: SP nr 1 w Tomaszowie Maz., SP nr 79 w Łodzi, SP nr 8 w Bełchatowie, SP
w Buczku, SP nr 9 w Kutnie, SP w Sędziejowicach, SSP nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim, SP nr 162 w Łodzi, SP nr 2
w Zelowie, SP nr 4 w Skierniewicach i SP nr 3 w Głownie.
Ekipa będkowskiej podstawówki spisała się na medal ? konkretnie na brązowy. Drużynę tworzyły: Martyna Pacześ, Paulina Chrustowska, Julia Rybińska, Natalia Rechcińska, Patrycja Najder i Katarzyna Hamera. Trener Andrzej Kolanko.
Dodatkowo Rybińska zdobyła brązowy medal indywidualnie. Była trzecia wśród 71 lekkoatletek.
Zawody w czwórboju lekkoatletycznym były już czwartym finałem wojewódzkim, w którym znalazły się reprezentantki podstawówki w Będkowie. Wcześniej rywalizowały o medale w indywidualnych biegach przełajowych, dwubóju nowoczesnym i minikoszykówce. W tej ostatniej dyscyplinie będkowianki sięgnęły po tytuł mistrzowski i zakwalifikowały się do finału krajowego.
Dziewczyny uczą się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Będkowie, którego dyrektorką jest Anna Milczarek.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (1090) z dnia 9 Czerwca 2011r.